A FÓRUM BEZÁRTA KAPUIT!
 
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
MiniChat
Születésnap
Négy évesek lettünk!

Ünnepeld velünk te is ezt a csodálatos napot, hiszen nem mindennapi, hogy egy fórum a mai világban évekig fennáll. Természetesen hullámvölgyeink nekünk is voltak, de még mindig áll a csodálatos világunk, és bátran állíthatjuk, hogy miénk az egyik legjobb, ha nem az egyetlen Twilight alapú fórum, ami kitartott az évek során. Köszönjük ezúttal is a régi tagjainknak, hogy velünk voltak, az újaknak, hogy csatlakoztak hozzánk, és a jövendőbelieknek, akik talán közénk fognak tartozni. Még sok-sok évet kívánok a fórumnak, és természetesen a tagoknak is kellemes időtöltést és aktív játékokat! Hivatalos dátum: 2011. november 23.
Legutóbbi témák
» Ment, nem ment...
by Gerard Williams Hétf. Aug. 01 2016, 01:25

» Kórház
by Gerard Williams Hétf. Aug. 01 2016, 01:22

» A staff közleményei
by Hayley A. Witcher Pént. Júl. 29 2016, 20:58

» Nem leszek elérhető...
by Hayley A. Witcher Hétf. Júl. 25 2016, 10:29

» Játékostárs kerestetik
by Edwin Pearson Kedd Júl. 19 2016, 23:50

» Rendőrörs
by Lana Peterson Vas. Júl. 17 2016, 11:35

» iZombie frpg
by Vendég Vas. Júl. 03 2016, 13:07

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (27 fő) Szer. Aug. 03 2022, 21:55-kor volt itt.
Statistics
Összesen 79 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Veronica Marsh

Jelenleg összesen 12571 hozzászólás olvasható. in 1636 subjects

Megosztás
 

 Sétálóutca

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Mary Alice Brandon Cullen
Mary Alice Brandon Cullen
Vegetáriánus

⊿ Adminisztrátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2011. Dec. 15.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
1013

⊿ SZÜLINAPOM :
1901. Aug. 10.

⊿ ÉVEIM :
122

⊿ ŐKET KERESEM :
△ my husband's humanity

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeCsüt. Feb. 04 2016, 13:27


Szabad játéktér!
a játék itt véget ért



Twilight After Dark
Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeSzer. Jún. 24 2015, 22:35




Jasper&Hazel



*Most már kezdi kifejezetten bosszantani a lány. Némelyik reakcióját olyan pontos képes előre megjósolni, mintha felesége képességével lenne megáldva, némelyik viszont minden tapasztalata ellenére nem egészen az, amire számít. Bosszantó, főleg az utóbbi időben: a legapróbb bizonytalanság, a legkisebb entrópia is veszélyforrás lehet, ha megfelelően használják ki ellene, hát feszültté teszi a helyzet. Attól még, hogy valaki paranoiás, egyáltalán nem biztos, hogy nem üldözik... bár nem is valószínű. Aro nem kockáztatná a nagy nehezen megszerzett megállapodást Bellával; nem küldené Jasper után a gárdistáit, nehogy e tette híre visszaszálljon Volterrába. Nem véletlenül gondolkodott ikrével lefolytatott beszélgetése alatt Jazz úgy, ahogy. De az egy másik vámpír volt, nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb, mint ez a félig ragadozó, félig őrült, kompromisszum-állapotban ideiglenesen elnyugvó énje.*
- Ne fordítsuk, hiszen innen indultunk... *sóhajt egy nagyot. Hogy ő mennyire utálja a felesleges köröket! Az embernek látszó életben is gyűlölte, ha ugyanazt kellett újra meg újra tenniük, például kijárni az iskolát: felesleges időpocsékolás, s még valódi haszna sincs. Másodszorra legalábbis biztos nem.* - De kérem, ne áltassa magát! Ha valaki élvezettel kínoz másokat, mint a kedves Jane Volturi, ha azzal szórakoztatja magát, hogy félelmet kelt a már amúgy is alig reménykedő áldozatokban, mint az agyonajnározott Alecje, akkor ők bizony szörnyetegek, Hazel. És mielőtt rákérdez, hogy honnan tudom, meg miért vagyok olyan biztos benne, vagy valami hasonló ostobaságot... *ádázul elvigyorodik.* - A szörnyek felismerik egymást, Hazel. Magam is az vagyok, hát tudom, merre keressem a többit... *~Vagy éppen merre kerüljem el, mert rühellem őket~ teszi hozzá, ezt már csak gondolatban. Nem mintha a másik érzékeny lelkivilágát akarná óvni. Csak ez is félreérthető mondat volna, amit akár gyengeségként is értelmezhetne valaki. Márpedig azt Jasper nem engedné meg... Aztán bosszúsan felmordul.* - Nem érdekel, Hazel. Ne. Említsen. Előttem. Cullent! *csattan fel, morgásba veszik minden egyes szava, hogy ezzel is nyomatékosítsa mondandóját. Nem akarja hallani! Sem a ragadozó, ki a régi kapcsolatok feléledésétől, és emiatt megerősödő ellenállástól tarthat, sem épeszű fele, melyet kínoz minden alkalalom, mikor egykori családjáról hall. Marja romlott lelkét a hiányérzet, ez az irgalmatlan érzés. Hazel feje pedig csak azért nem került még leharapásra, mert nem Alice-t említette meg a családtagok közül. Na, akkor ki tudja, mi következne...*
- Mondom, hogy tudom. Most még szépen kérem, Hazel, ne próbáljon érzelmekkel kapcsolatban kioktatni... *sóhajt egy nagyot, ismét kezdődő fenyegetéssel. Minek ismételgesse magát? Harapni sokkal egyszerűbb. Képletesen és ténylegesen is. A nevet azért elraktározza. Chelsea. Hm, ha egyszer a Volturi ellen megy, ne felejtse el őt mindenképpen kiiktatni. Vicces lenne nézni, mennyi marad a büszke fekete köpenyes klánból, ha ezt a képességet kivonnák a forgalomból. Mennyire esne szét az egész, vagy éppen mennyire esnének egymásnak a tisztelt tagok... halványan elmosolyodik az elképzelésre, aztán elkomorodik. Hiszen nem sok értelme van ilyesmiről fantáziálnia. Még...* - Látja, soha senki nem cselekszik önzetlenül... *ereszt meg ey gúnyos mosolyt.* -És gondolja csak végig egyszer, nyugodt körülmények között, mennyivel jobban járt volna, ha a drága Alec egyszerűen megöli, s a gonosz démonfiú áldozataként, na meg gondolom hű keresztényként azóta is a mennyek országában lógázhatná a lábát, ehelyett itt veszkődik a mi átkozott létünkkel nagyjából két évszázada, örök kárhozatra ítélve. Jó üzlet, mi? *Meg se próbálja visszafogni hangjában a gúnyt. Persze, a halandók annyira félnek a haláltól, s a legtöbbjük bármit megtenne, hogy elodázza a pillanatát. Csak amikor ráébrednek a tettük árára, és meg kellene fizetni, akkor döbbennek rá, hogy mit tettek. Ez még az apróságokkal is így van, hát még egy ilyen elemi és zsigeri félelemmel... A másik képességét meg nem kommentálja már: említette korábban, hogy mennyire tartja. Semennyire. Teljesen értelmetlen és használhatatlan adottság. Tényleg jobban járt volna a gyors halállal a másik, de ez van... utólag mindenki hiába nyíg. És hát majd ha megunja létét, csak egy szavába kerül majd, hogy imádott teremtője visszavegye tőle az átkot: akkor majd jöhet a pokol, ha igazuk van a hívőknek. Vagy a nihil, ha az ateistáknak. De igazából jó forgatókönyvet a vámpíroknak egyetlen hit vagy vallás sem tart fenn. Ciki... amit viszont Hazel nem tud, s nem is tudhat, hogy pont azért utálja annyira a szavait, érzéseit és döntéseit, mert annyira rímelnek arra, ami Jaspernek a múlt. A déli háború. A teremtőhöz fűződő viszony. A tulajdon természete ellen való, de megfelelési kényszerből végrehajtott rémtettek. Végigcsinálta mindezt ő is, s most Hazel mintha azért került volna elé, hogy egy naivabb, gyermekdedebb vámpír képében szembesüljön korábbi botlásaival. Nevetséges tragikomédia az egész...*
- Tudja, mit tartanék nagyon szórakoztatónak magukkal kapcsolatban? *néz a másikra fagyosan.* - Ha magam végezhetném ki a kedves mestereit, és a hírhedt Volturi gárda nagyját. Na, az szórakoztató lenne nekem is...*vicsorog a lányra egy pillanatra, aztán megrántja a vállát, mintha mi sem történt volna.* - Nem bánom, magácska életben maradna, már ha ezt életnek nevezhetjük. *Óh, mily kegyes tőle. Hát ez van... Jasper valaha szörnyeteg volt. Amit Aro teremtett belőle, az még rosszabb verzió, mint az a régi vérszívó gyilkos. Az legalább épeszű volt. A mostani meg? Hááát, erősen határeset... Egy Volturit nyíltan ilyesmivel fenyegetni biztosan nem az ép elme bizonyítéka.*


Notes: Hazelnek szeretettel Very Happy Bocs, hogy ilyen sokáig tartott :S
Words: 821
Music: Korn - Freak on a Leash
Vissza az elejére Go down
Hazel Volturi
Hazel Volturi
Volturi
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2014. Oct. 20.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
81

⊿ SZÜLINAPOM :
1814. Apr. 19.

⊿ ÉVEIM :
210

⊿ ŐKET KERESEM :
Szabad a lánykám.

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeCsüt. Jún. 04 2015, 10:31


Jasper & Hazel

idézet, vagy pici szöveg


Meghökkentem. Igen, ez a legjobb szó arra az állapotra, amit éreztem. Az egész fennkölt szónoklatból mindössze ezt fogtam fel legelsőnek, és ez maradt meg bennem leginkább: szerinte képes leszek átváltoztatni a párom. Arról már rég lemondtam, hogy megváltoztassam a rólunk kialakított álláspontját, sajnos egy-két khm társam valóban arról híres, hogy fennhordja alaptalanul az orrát és lenéz másokat. Én ezt mélyen megvetettem, az ilyenekkel szóba sem álltam.
Nem csoda, hogy a klánon belül is alig ismertek néhányan, a többi legfeljebb névről hallott rólam és maximum annyit, hogy Alec kifogástalan teremtettje volnék. Ennyi bőven elég is, akinek nem óhajtok, annak nem is nyílok meg. Tökéletesen megfelelt nekem az  Alecre, Vitaliára, Jane-re és Demetrire lekorlátozott kapcsolatkör, nem kellett több nekem egyelőre. Amúgy sem voltam valami társasági egyén, ráadásul legtöbben tartottak is tőlem az ördögi ikrekből kiindulva.
- És most megint fordítsuk meg a dolgot: maguk miért nézik le a magamfajtákat, hiszen nem is ismernek minket. Nem tudják, milyenek vagyunk, alaptalanul ránk aggatnak olyan bélyeget, amiket nem tisztünk felvenni. ÉN abszolúte nem nézem le magát, sem mást, aki nem tartozik ránk. Más kérdés, hogy nem bírom elviselni egy vérfarkas khm aromáját, de az meg már hadd legyen az én bajom, attól még ugyanúgy élőlények vagyunk mi is, hiszen létezünk. Mr. Cullent pedig… tisztelem. Olyasmire képes, amire talán egyikünk sem az én családomból. Gyógyít betegeket úgy, hogy én csak ámulok és bámulok. Bár olyan lehetnék, mint ő. Olyan erős – és ezt komolyan is gondoltam. Ha valaki kívülálló, hát ő aztán megérdemli, hogy tiszteljék, mert kevés az a vámpír, akinek ekkora önuralma van, és ekkora mértékű együttérzés szorult belé.
Nem semmi teljesítmény, felér a mi csodabagázsunkkal, a rengeteg fajta képességgel. Valamiért mindig is felnéztem a nálam erősebbekre, ugyanígy voltam ezzel családon belül is.
- Tudom én, hogy mennyi a sajátom, mennyi a manipuláció, és higgye el, az utóbbi annyira elenyésző, hogy már-már lényegtelen. Még maga Chelsea is megerősítené, hogy mennyire erősen kötődök magamtól is hozzájuk – céloztam Alecre és Jane-re, meg Vitalia kisasszonyra, de főleg Alecre. – Valóban volt hátsó szándéka, mégpedig a képességem. Nem hinném, hogy látott már bárki valaha is könnyező vámpírt. Emberkoromban pedig még… még egy másik vámpírt is sikerült megríkatnom.
Azt, aki átváltozott, de nem nagyon reklámoztam, és inkább rejtve hagytam, hogy ki az a titokzatos illető, aki annyira nem is titokzatos.
- Aleckel már régi ez a kötődés. Majd kétszáz éves. A kezdetektől fogva szerettem, mert olyasmit adott nekem, amit azelőtt senki. Visszaadta, amit elvettek tőlem. Tartozom valahová, és nem kell lépten-nyomon a halálfélelemtől rettegnem, hogy vajon a saját apám mikor óhajt megszabadulni tőlem… - Úgy véltem, ezzel talán megérti végre, miért éreztem úgy a Volturi iránt, ahogy és miért tartózkodtam még mindig ott.
Eztán szíve joga, ha még mindig elítél érte, ettől én nem válok sem kevesebbé, sem többé. Attól én még ugyanúgy Hazel Volturi Crawford maradok.
Az eső lassan kezdett elállni, olyan gyorsan hagyott alább, bár lehet, az embereknek ez több volt, mint nekünk, vámpíroknak. Hiszen nekünk egy év csak egy pillanat, mi örökké élünk, amennyiben nem vesztjük el a fejünket a szó szoros értelmében, pláne, ha Alec nem alkalmazza a fejre fogadást, mi nagy kedvence volt.
Sajnos azt is tudtam, hogy ez a fajta tűzszünet köztem és a nomád férfi között csak ideiglenesen jött létre, hiszen én félig-meddig a bosszúja része vagyok. Nem is érettem annyira a dolgot, miért nem rögtön Alecet vagy valamelyik nevesebb őrzőt óhajtotta elrabolni, kiszakítani? Többre ment volna, mint velem, az biztos. Aro mester minimum a fél közkatona-állományt Jasper után küldte volna.
A gondolatra csöppet elmosolyodtam, csak nehogy megdorgáljanak érte, ha visszatérek. Na, azért valljuk be, néha szeretek komikus helyzeteket elképzelni a környezetemben élőkkel. Például már elképzeltem a fiúkat, ahogy esetleg khm korhatáros műsorokkal szórakoztatják magukat. Nem kizárt, pasiból vannak…
És vajon milyen lenne egy régi filmekben látott „teadélután” a fenségekkel és a gárdatagokkal? Csészéből kortyolgatnánk a vért? Kissé morbid és érdekes látvány lenne, de nem elképzelhetetlen.
- Mi is tudunk szórakoztatóak lenni, ha akarunk, olyanok vagyunk, mint bárki más… – csúszott ki gondolatom a számon. Lehet, nem kellett volna. Ja, mint Demetri néha napján, ha nagyon unatkozik. Olyankor önként és dalolva csinál hülyét magából… de nem kell messzire menni, én is bőven elég vagyok ehhez. Elég csak térképet adni a kezembe.
zene
megjegyzés
credit
Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeHétf. Ápr. 27 2015, 21:11




Jasper&Hazel



*Figyeli a másik zokogását, amolyan tudományos, tartózkodó érdeklődéssel, éledező kíváncsisággal. Egy síró vámpír. Soha nem is hallott hasonlóról, nemhogy lássa és meg is tapasztalja. Azt tudja, hogy az emberek számára a könnyezés megkönnyebbülést és felszabadultságot hoz (megfelelő keretfeltételek teljesültekor legalábbis), s most ámulva veszi észre, hogy Hazelnél is hasonló folyamat játszódik le. Könnyebbedik a lelke, hamarabb rázza le magáról a rettegés emlékét s a szavak okozta fájdalmat. Ami elég impresszív. Bár, hogy ezt a képességet mire lehet használni... mennyire tudná kiterjeszteni a hatást a környezetére... érdekes kérdések ezek.*
- És Alec miért mentette meg, Hazel? Miért változtatta át? Mert nem szívjóságból, arra mérget vehet! *horkan fel, szádékosan játszva az emberi szóképpel, ami az ő esetükben egészen mást jelent, mint a halandóknak.* - Mellesleg el tudom képzelni, elhiheti *teszi hozzá, halkabban. Mégiscsak egy háborúból jött ő is... hogy egy még rosszabb háborúba érkezzen új életében. Ó, hogyne tudná, mit jelent a pokol. A lány megállapítására pedig hidegen elmosolyodik.* - Hirtelen milyen tisztán véled látni az indítékaimat... nem tudom, mire alapozhatnád ezt *állapítja meg. Na igen, Hazel beletrafált a százas kör közepébe, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy Jaspernek igazat kellene adnia neki. Nem is hazudik, csupán... nem tárja fel a teljes igazságot, és igyekszik tévutakra vezetni a másikat. Gyűlöli, ha kiszámítható, nem biztonságos...*
- Miről? *kérdez vissza szemtelen mosollyal, mintha nem tudná pontosan, hogy a gúnyos megjegyzésekről van szó. A választ ki sem kell mondania, így is nyilvánvaló: nem. Jelen állapotában nagyon is megfelel neki ez a viselkedés. S ez az opció még a jobbak közül való - lehetne a férfi sokkal rosszabb is. A következő kifakadást pedig felvont szemöldökkel, némileg unottan hallgatja végig.* - Mondjuk, onnan veszem, hogy most mondta... *legyint, ismét magázódva. Úgy tűnik, képtelen egyik vagy másik formulánál leragadni - talán ez is némileg zilált elmeállapotának tudható be.* - Ki kell ábrándítanom. Én nem hiszek senkiben. Sem magamban, sem másokban, sem egy felsőbb hatalomban. Semmiben. És nem gondolnám, hogy hiányozna az életemből. De maga egyvalamit elhihet... tömegek vannak a világon, akik ebben rám hasonlítanak. Akik egyedül vannak, és amikor meghalnak, akkor még a kutya is örül nekik, mert lerághatja a húst a csontjaikról. A világ nem szép, nem jó és nem igazságos. Sőt, kifejezetten undorító és ronda egy hely *vigyorog ádázul. Ha nem így lenne, ha nem lennének igazak a szavai, akkor nem lennének szörnyetegek, nem lennének vámpírok. Se Volturi, se Cullenek, semmi. Akkor ők ketten is rég a sírban hevernének, már ha lettek volna olyan szerencsések, hogy valaki a hullájukra szórjon némi földet. Az ítélkezés viszont olyan gyarlóság, ami mindenkiben megvan.*
- Hazel, kettőnk közül maga az, aki abban a hitben ringatja magát, hogy ismer engem. Én ellenben tudom, hogy nem ismerem... viszont ezt nem érzem hiányosságnak. Mondjon egy okot, amiért erőfeszítéseket kellene tennem, hogy megismerjem! *biccenti félre a fejét, némi halvány kívánsisággal. Nem gondolja, hogy a másik tudna olyan okot mondani, ami érdemes lenne a figyelmére, de ki tudja... azért volt már rá példa, hogy Jasper Whitlockot meglepjék.* - Igen, ebben igazad van. Tudom, hogy vannak érzései, és valószínűleg jobban tudom, hogy mik azok, mint te magad *ül vissza a padra lassan, elgondolkodva. Még egy halvány mosoly is az ajkára kúszik.* - Például tudom, hogy képes leszel átváltoztatni a halandódat, hiába a fojtogató kétségeid. Tudom, hogy mennyire ragaszkodsz Volterrához, és hogy ennek az érzésnek csupán nyolcvanhét százaléka a sajátod, a maradék egy másik manipulátor műve... tudom, mekkora dilemmát okoz neked, hogy nem tudod összeegyeztetni a vágyaidat. Tudom, hogy éppen mennyire vágysz a vérre... folytassam még, mi mindent tudok? *csillognak vörös íriszei. A tudás hatalom.* - És tudom, hogy sem maga, sem én nem vagyunk méltók rá, hogy Carlisle-t akár csak emlegessük is. Ne játsszon a tűzzel, ne emlegesse előttem a Culleneket, ha nem akarja, hogy nagyon... morcos legyek *érezteti a figyelmeztetést a hangjában. Igen, az ítélkezés mindenkinek alaptermészete, de Carlisle ezen felül áll az ő szemében. Őt kritizálni Jasper előtt nem éppen egy életbiztosítás. Vesz pár mély lélegzetvételt, hogy lehiggadjon.* - Mellesleg ha annyira egyformák vagyunk, akkor fordítsuk meg a dolgot: a Volturi-gárda miért néz le mindenkit, aki nem közülük való? *teszi fel a kérdést, bármily költői is. Így talán Hazel is ráébred, milyen bszurd volt, amit mondott. Méghogy egyformák volnának... ezt egyik fél sem gondolhatja komolyan. Ami pedig Jaspert, illetve a bölcsességét illeti... ennek megítélését talán azelőtt kellett volna elkezdeni, hogy megőrjítették és egy zavarodott, torz vámpírt csináltak belőle a Hazel által annyira imádott Aro parancsára.*


Notes: Hazelnek szeretettel Very Happy Bocs, hogy ilyen sokáig tartott :S
Words: 732
Music: Korn - Freak on a Leash
Vissza az elejére Go down
Hazel Volturi
Hazel Volturi
Volturi
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2014. Oct. 20.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
81

⊿ SZÜLINAPOM :
1814. Apr. 19.

⊿ ÉVEIM :
210

⊿ ŐKET KERESEM :
Szabad a lánykám.

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeCsüt. Ápr. 02 2015, 11:26




Jan&Hazel
"As predators, we have a glut of weapons in our physical arsenal - much, much more than really necessary."



Jeges félelem tört rám, minden porcikám remegett tőle. Megbénultam. Mintha valami megfagyasztott volna, a rettegés nem szép lassan, hanem bénító hirtelenséggel csapott le rám. A félelem, hogy elvesztem önmagam, s ismét visszasüppedhetek a néma hallgatásba… hogy a vér átveszi felettem az uralmat, s Sandrót nem tudom olyanná tenni, mint én… hogy mi lesz velem, s Aleckel, ha visszamegyek… a rettegés, amit át kellett élnem az emberi életemben. Amikor hadjáratot indítottunk Volterra ellen, s rettegtem, hogy apám mikor akar máglyára küldeni. Kis híján sikerült is neki… a rettegés, hogy örök életemre egyedül maradok, saját magam kovácsolta lélekbörtönömben, a magány rabláncain kell vergődnöm… hogy egy nap a Volturi is ugyanúgy ki fog dobni, mint ahogyan az emberek megvetettek… hogy senkinek sem kellek… senkinek sincs rám szüksége. Csak nekem van szükségem arra a szeretetre, amit megtagadott tőlem minduntalan Föld és Ég.
Ha pokolra jutnék második halálom után, valószínűleg így kínozna régi ellenségem, aki sosem akarta, hogy megkaphassam a kegyelmet, a boldogságot. Mindig keresztbe tett nekem, s most a bénító félelmet haraggal ötvözte. Haraggal néhai édesapám, de főleg saját magam felé. Saját magam felé, amiért nem tudtam kitörni önön őrületemből, hogy aztán örökre ebben a kaotikus, zavart állapotban maradjak, amíg tűzzel ki nem oltják életem. Már ha lehet ezt életnek nevezni.
- Elnézést – hallottam meg Mr. Withlockot, de túlzottan nem úgy tűnt, mintha tényleg sajnálná, hogy rám szabadította a képességét. Heveny gyűlölete irántunk sosem fog elmúlni, amíg nem tudok könnyeknél többet kicsikarni magamból. Viszont valahogy nem is zavart már. Eggyel több gyűlölőm van, mit számít? Semmit.
- Ő nem szörnyeteg – zokogtam. Kezem ökölbe szorult a teremtőmre használt jelző hallatán. – Ha ő nem lenne… nem is tudja, és sosem fogja megérteni, mennyire sokkal tartozom én neki azért, hogy kiemelt abból a romlott korból, amikor én „éltem”. Bár az minden volt, csak élet nem.
Arra a tényre, miszerint nem öl meg, mert nem jelentek rá fenyegetést, felmorrantam. – Csak azért nem öl meg, mert azt hiszi, ezzel több borsot tör a vezetőink orra alá…
Neheem, itt nem fenyegetettség-érzetről volt szó. Revansról, amiért szétverődött a Cullen-család.
De arról ő is tehet. Mindenki egyformán hibás, nem lehet csak egyetlen bűnbakot kikiáltani. S nekem mi közöm van ehhez? Hogy Alec teremtett? Na és? Akkor mi van? Ha nem ő teremtett volna, mennyivel lenne másabb a helyzet? Miért tehettem én mindig arról, hogy olyan voltam, amilyen?
Miért kellene folyton megtagadnom azt, aki vagyok?
- Nem fog erről leszokni, igaz? – fintorogtam a gúnyos megjegyzése hallatán. Valahogy nem volt kedvem vitatkozni rajta, úgysem fog változni a véleménye. Ugyanúgy egy senki leszek számára, mint… mint a többiek számára.
- Jellemző. Maguk férfiak annyira… annyira önzőek – kerestem a megfelelő szót. Honnan veszi, hogy ő állna a középpontban nálunk? Honnan veszi, amiket összehord? Bár… jobb nem tudni, mi járhat a fejében. Nem irigylem az öccsét, a gondolatolvasó Cullent. – Nem vagyok házas, nem éltem még feleségként, csak menyasszonyként. Azon a jogon, hogy megérdemli. Mindenki megérdemli, hogy higgyenek benne. Mindenki megérdemli, hogy szeresse valaki. Senkinek sincs joga ahhoz, hogy ezt megtagadja a társától… Senkinek sincs joga a másikat elítélni azért, mert olyannak született, amilyen. Az emberek is azt hiszik, hogy ismerik a másikat… ráaggatnak mindenféle jelzőket a társukra, és megbélyegzik. Miért nem látja maga se a fától az erdőt? – sajátjaim a gondolataim.
Könnyáztatta arcomat nem fordítottam felé. Felállni sem volt kedvem a padról. Mire jó ez az önzés, miét jó önzőnek lenni? Gyűlöltem ezt a tulajdonságot, s ez alól senki sem volt kivétel. – Maga sem ismer engem. Maga sem tudja, milyen vagyok én igazából azon túl, hogy Volterrában születtem. Attól, hogy őrző vagyok, még ugyanúgy vannak érzéseim nekem is. Ezt magának kéne a legjobban tudnia. Más közegbe tartozunk. Na és? Mi van akkor? A maga apja, Carlisle is élt velünk. Ennyi erővel őt is megvethetné… Szóval… nem értem… nem értem, miért néztek le minket ennyire. Ugyanolyanok vagyunk, mint ti.
Én ezt így láttam. Engem társaim többségével ellentétben nagyon is érdekelt, hogy az „alattvalók” vajon milyenek? Hogyan élnek? Hogyan éreznek? Hogyan élik meg, hogy vámpírok?
Az elutasítás persze, még ott is jelen volt, a többi általam meglátogatott „családnál”. Egy-két helyen fogadtak semlegesen csak, nomádok az illetők.
Még volt önuralmam. Régebb óta gyakoroltam már, s most nem voltam szomjas. Inkább csalódott. Bölcsebbnek gondoltam ezt a férfit, aki valamelyest rásegített, hogy merjek önmagam lenni.


703 szó x [url= https://www.youtube.com/watch?v=70VlAyEUXYM&list=RD70VlAyEUXYM]Wanderer’s Lullaby[/url] x megjegyzés: Feladtad a leckét Very Happy

©️
Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeHétf. Márc. 30 2015, 17:11




Jasper&Hazel



*Miután nagyjából sikerül megnyugtatnia Hazelt, a továbbiakban nem óhajt beleszólni az érzelmeibe - joga van ahhoz, hogy szenvedjen, féljen vagy csak gyötörje magát. Nem tudja, nem is akarja elvenni tőle, hiszen családja körében megtapasztalta, hogy a szabad akaratnak és az önálló döntéseknek lehet értéke, s ember vagy vámpír valaki, attól még felnőtt személy, aki képes meghozni az önmagára vonatkozó döntéseket. Hazel elég régóta vámpír ahhoz, hogy vállalja a felelősséget önmagáért, s ha eddig nem tette, éppen ideje lesz. A többség megteszi idővel... már ha nem ölik meg előbb. Ilyféle hangulatban és gondolatok között ücsörög, tenyerébe támasztott homlokkal, egészen a másik közléséig, hogy ki a teremtője... Jasper abban a pillanatban talpon van, ahogy a név első fele elhangzik, nem tudja hogyan reagáljon, így keze Hazel felé vágódik. Nem ér hozzá, fizikailag nem... de a mozdulattal együtt már amúgy is mozgósított képessége a nőre szabadul, és a korábban elcsitított félelmek üvöltve kelnek életre a lelkében, szinte felszínre robbannak, s ráadásképpen a férfi mindazt a félelmet is rászabadítja, amit valaha érzett, tapasztalt, elraktározott. Jaspernek időre van szüksége, míg feldolgozza a hallottakat, s amíg Hazel a rettegés kusza hálójába keveredik, addig is gondolkodhat. Jobb kezét Hazel felé nyújtva tartja fenn a hatást, míg a gondolatok száguldanak a fejében. Alec Volturi... az ördögfattyak egyike. A köpenyes klán rémei. A démoni ikrek, akik ellen nem lehet védekezni, akik tulajdon életed kersztjére feszítenek ki, hogy süketen és vakon vergődj a létezés minden kínjában... Jazz, mivel teste borzongani nem tud, lelkében tekeregve érzi inkább az iszonyatot, és... az undort, jön rá, ahogy elemzi magát. Félnie illenék, de nem hazudott, amikor azt mondta, nincs már benne félelem a Volturi iránt. S a rettegett Alec és Jane sem kivétel ez alól, mert nem tisztességesen harcolnak, s így csupán megvetést érdemelnek egy ízig-vérig katonától, mint amilyen Jasper. S még valamit - közönyt. A Volturi elvette tőle a családját, jobban mondva a családtól vette el Jaspert... bár ez talán csupán szemantika. Cserébe ő elvette tőlük Hazelt. Közel sem egyenlő a két veszteség, de cseppnyi megnyugvást lop fekete lelkébe a tudat, s azt az elégedettséget, hogy immár nincs dolga velük. Felszabadító... S miután mindezt nagyjából négy másodperc alatt tisztázza saját magával, leereszti karját, s ezzel együtt képessége tőrét is kihúzza a nő elméjéből.*
- Elnézést... *jegyzi meg, s ennyivel el is intézi, hogy miatta az elmúlt másodpercekben Hazel feltehetően a poklot járta meg. Nos, Jazz minden egyes napját ott tölti, így nem rendül meg túlzottan ettől. Türelmesen kivárja, hogy a másik magához térhessen a rászabadított érzelmekből, s ezalatt Jazz hideg, érzelemmentes arccal, képessége szintjén tökéletesen elzárkózva figyeli.* - A helyében örömmel fogadnám a halált, semhogy egy ilyen szörnyeteget tekintsek a teremtőmnek, maga pedig öccsének nevezi. Érdekes lény Ön, Hazel Volturi *hangzik el sommás ítélete, s szándékosan figyelmen kívül hagyja a férjezett nevet. Alec teremtménye örökre a klán tagja marad egy külsős szemében, mint amilyen Jasper is. Az meg, hogy az ördögfattyú kedves lett volna... csak egy lesajnáló mosollyal ajándékozza meg a nőt. Nem tudja elhinni, de még elképzelni sem, hogy ez igaz lehetne.* - Nem öllek meg, mert nem adtál rá okot, és nem jelentesz rám fenyegetést *teszi aztán hozzá egy vállvonással, tegezésre is váltva, de már nem is ül vissza Hazel mellé. Igen, megfordult a fejében... de elvetette a lehetőséget. Több borsot tör a Volturi orra alá, ha elszakítja tőlük Alec teremtményét, mint ha egyszerűen megölné. Igaz, a nő egyelőre csak a társa átváltoztatását tervezi, de hát... sok minden történhet még, mire visszaindulna Olaszországba... és még azután is. A következmények vállalásáról szóló kis beszédet is inkább gúnyos mosollyal viszonozza.* - Igazán derék. Persze, ez csupán az elvárható minimum, de egy Volturitól már ezt is becsülni kell... *jegyzi meg szarkasztikusan, aztán elfintorodik. Hiába próbálja változatlanul kezelni Hazelt, mint korábban, nem tud rá ugyanúgy nézni a nagy vallomás után. Egy ideális világban persze menne, de... messze van ő a szenttől!*
*Így aztán a kifakadás jellegű kioktatást is mereven fogadja, ám igyekszik udvarias maradni. Nehezen megy, ha megy egyáltalán... A kezét reflexből is elrántja, de nem hátrál, van még benne annyi büszkeség, hogy ne tegye.* - Mert olyan jól tudja, mit jelent feleségnek lenni? Vagy mert olyan tapasztalt azzal kapcsolatban, hogy mi zajlik le a családomban? Esetleg én lettem hirtelen kötelező tananyag a Volturi-tagoknak, azért olyan biztos benne, hogy tudja, mi a helyzet velem?! Mégis, milyen jogon kér, vagy merészel "hinni bennem"? *sorjáznak belőle a provokatív kérdések, bár választ igazából egyikre sem vár. Hiszen ismeri őket, tudja, mit lehet ezekre mondani. Lényegében semmit... Bár érzelmeit most is kordában tartja, az önuralom fala mögött pokoli hőfokkal izzanak indulatai, s lassan már csupán reménykedni tud benne, hogy mindezt nem érzi kristálytisztán a környezete is. Igyekszik nem kivetíteni mindent, de eljutott arra a pontra, hogy fogalma sincs, sikerül-e. S talán... nem is érdekli túlzottan. Hazel téved, ha szabadabbnak hiszi Jaspert, mint önmagát... igaz, a férfit valóban nem "udvari intrikák" kötik, hanem önnön gyengesége, s a képesség átka, mely a túlélését biztosította, de ugyanakkor meg is ölte lelke egy darabját régen éppúgy, mint ma.*


Notes: Hazelnek szeretettel Very Happy Nem öltelek meg, látod? Very Happy
Words: 820
Music: Korn - Freak on a Leash
Vissza az elejére Go down
Hazel Volturi
Hazel Volturi
Volturi
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2014. Oct. 20.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
81

⊿ SZÜLINAPOM :
1814. Apr. 19.

⊿ ÉVEIM :
210

⊿ ŐKET KERESEM :
Szabad a lánykám.

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimePént. Márc. 27 2015, 22:04




Jasper és Hazel


Lassan megnyugodott darabokra tört lelkem, mely már kezdett ismét összeforrni. Hiba volt, mert így megint jöttek az érzelmek. Nem akartam őket. Ki akartam tépni magamból, de mivel emberként születtem, az érzelmek is jöttek velem a vámpírlétbe. Ugyanígy a szerelem is – miért nem Felix iránt teljesedett ki? Bár így volna, akkor nem kevertem volna ekkora bajba Sandrót.
- Alec Volturi. Ő változtatott át, és mentett meg, mikor édesapám meg akart ölni. Szívből gyűlölt engem, amiért nőnek születtem. Sátánfajzattól elkezdve minden voltam neki, csak a lánya soha… az soha nem lettem. Volterra őrei viszont befogadtak. Ő kedves volt hozzám. A maga módján… talán még szeret is, de ezt nem tudom. Sosem mondta ki. De én sem – feleltem arra, hogy ki az én „kisöcsém”. Ebben egyet értettem… Aro fenséggel és a másik kettővel már nehezebb dolgom lesz – Alec legfeljebb duzzog még pár száz évig, és rám sem néz, azt még elviselem valahogy. Hiába van túl az ezren, azért néha ő is tud gyermekként viselkedni, az emberi hozadékokat ő sem tudja teljesen kiirtani magából. Azt senki sem tudja.
- Attól félek, ő értene meg kevésbé. A mesterek felajánlanának pár lehetőséget, ebben biztos vagyok, de Alec nagyon, nagyon dühös lenne rám. Viszont ha a halálom volt a célja, bosszúból, miért nem öltél meg te magad? Gyorsabb lenne, kevesebb kockázattal járna önnek – vetettem fel a gondolatot. Sok veszteni valóm úgy sincs. Amúgy se jelentettem soha többet senkinek holmi csilli-villi játékszernél, amit, ha megunt, gond nélkül dobhatott el. Sem az emberek, sem a vámpírok nem különbek egymástól, ezt már rég beláttam.
- Nem tudom, de azt igen, hogy most nekem kell döntenem. Nem dönthet az örökkévalóságig más arról, hogy mi a helyes… mit kell nekem tennem. Ha elrontom, elrontom. Vállalom a következményeket. – jegyeztem meg monológjára, amit az érzésekről tett. Ezt az emberiség, és a vámpírok világa sosem fogja megérteni. Mert egy magból való mindkettő, és bűnös lélek, bűnre hajlamos. Van, ki üdvözül, van, ki nem. Nekem az elhullás, a halál jutott. Elfogadom. Miért? Mert ki vagyok én, hogy az Égi Hatalmasságokkal szembe merjek szállni? Megtanultam már: velük nem érdemes harcolnom, úgyis én húznám a rövidebbet. Vajon megsiratnak az égben? Lenne Sandrón valaki, aki gyászolna engem, ha eltöröltetne a létezésem minden nyoma? Keresne valaki?
- Magának még van esélye a normális élethez, nem érti? Csupán kértem, nem tanácsoltam. Mint asszony, kérem önt: ne hagyja, hogy összetörjön a felesége. És meg tudja adni, csak higgyen magában. Hisz magában? Én már hiszek Önben. Képes rá. – csupán lágy bátorítások e szavak, s önkéntelenül is hozzáértem a férfi kezéhez. Nyugtatni szerettem volna. Megvigasztalni, hogy még nincs minden veszve. Koránt sincs. Őt nem kötik annyira az „udvari intrikák”, mint ahogyan engem, nincs úgy megbéklyózva, ahogy én. A családja még így, ahogy van, így is visszavárja őt. Ha nem is most, de reméltem, hogy egy nap élni fog a lehetőségével, és nem odázza el. Legalább próbálja meg!
Nem tudom, hogy érte el nálam, hogy ilyen rövid idő alatt megkedveljem. Még tiszteltem is, pedig ez ritka nálam, nagyon kevés lény szerepel a listámon, aki ezt kiérdemelte. Köztük a legeslegelső Alec volt. És ő volt az első, akit szeretni is tudtam… de most Mr. Withlock kissé előrébb került, mivel ő ült itt jelenleg mellettem, s ő olyan lény volt, aki törékeny a maga módján, s szerethető. Nem hagyhattam elkallódni, s úgy döntöttem, eztán egy csöppet több figyelemmel fogom kísérni az útját. Megérdemli, hogy ne csak a rossz oldalát lássa a családomnak. Nem mindenki olyan elvetemült szörnyeteg, mint ahogy sokan hiszik, ha meghalják a nevünket: Volturi.





▲ szószám : 579
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeVas. Márc. 22 2015, 23:04




Jasper&Hazel


*Egy darabig csendben figyeli Hazel érzelmeit, s lehunyt szemmel képzeli maga elé kétségektől gyötört lelkének szomorú-szürkéjét. Halvány, füstös szín ez, szerinte jobban illik a nőhöz, mint más, harsányabb színű érzelmek... de ahogy a kínlódása nem csitul, úgy lopózik Jazz szívébe is a nyugtalanság, s élednek lassan elnyomott érzései. Nem az, hogy ő maga is megkeseredett - azon nincs mit ébreszteni, a lemondás azóta szegődött állandó társául, hogy Alice-től elszakadt. Az a késztetés viszont, hogy segítsen... mióta ismét ragadozó életmódra váltott, nem sűrűn fordult elő, hogy megengedjen magának ilyesmit. Így hát szinte félve nyújtja ki képességét Hazel felé, s küldi felé ereje egy gyengéd szeletét, hogy a megnyugvás halványkék takarójával borítsa be, takarja el a félelmeket. Óvatosan dolgozik a lelkén, nem néz közben Hazelre, nincs rá szüksége. Az elméjében élő, színekből és ízekből összeálló kép úgyis sokkal többet árul most el a nőről, mint az arca tehetné. A saját, elraktározott érzéseiből ad a nőnek, nem az övéit használja fel, nem akarja ismét megpiszkálni, s így nem is kezd kutakodni benne, de nincs rá szüksége. Csak akkor áll meg ténykedése közben, mikor Hazelből, szinte önkéntelenül, kiszakad a kétségbeesett kérdés. Jasper jól tudja, hogy ezt nem neki szánták, csupán véletlen, hogy éppen ő ült itt, amikor a másik már nem volt képes némán elviselni gondolatait, s a kimondásuktól remélve feloldozást, hangoztatta az egyiket. Otthon minden bizonnyal szó nélkül hagyta volna a dolgot, mert családtagjait jobban tiszteli annál, semhogy hiányos információk birtokában nyilvánítson véleményt, de Hazel más történet.* - Nem tudom, és nem is akarom megmondani, mit tegyen... vagy hogy ki a "kisöccse" *kezd bele, felvont szemöldökkel pillantva oldalra Hazelre, miközben könyökével a térdére támaszkodik, s így előredőlve jobban látja a másik arcát. Azt nem teszi hozzá, hogy az öcsikéknek inkább tisztelniük kellene a nővéreiket, szóval itt valami nem stimmel, ennyit még ő is ért a helyzetből.* - De ha valóban olyan szoros a kötelék két fél között, mint ahogy az érzéseid alapján tűnik, akkor inkább örülnie kellene a boldogságodnak, nem pedig akadályokat gördítenie eléd. Én a helyedben inkább azoktól tartanék, akik döntési helyzetben vannak felétek... az ő rosszallásuk komolyabb gondokat okozhat *fejezi be végül a gondolatmenetét halkan. Nos, van egy olyan érzése, hogy ezek a szavak nem fogják megnyugtatni Hazelt... de ez van. Ő legalább őszinte volt. Az is valami.*
*A következő szavakra örömtelenül felkacag.* - Ó, dehogynem! Számtalan döntést hozunk meg minden egyes napon és éjen. Attól még, hogy nem tudatosan tette, nagyon is meghozta a maga döntéseit, Hazel *rázza meg a fejét Jazz. Ó, a döntések... ha magától nem lett volna elég kiművelt a témában, Alice mellett aztán igazán a maga mélységében megtanulhatta és meg is tapasztalhatta mindazt, amit ebben a témakörben csak lehetett. Mennyit próbálkozott olykor, hogy elkerülje felesége figyelő tekinetét... Pedig az nem éppen egyszerű feladat, s többnyire csúfos kudarcot is vallott vele. Amikor azonban Hazel megértésről beszél, korábbi viszonylagos jókedvét mintha elfújták volna, ismét hideg és távolságtartó viselkedéssel pillant a nőre, s tekintete is nagyjából olyan barátságos, mintha a mikroszkóp alatt vonagló bogarat tanulmányozná biológiaórán.* - Erősen kétlem, hogy megérthetne, kisasszony *feleli kimérten, aztán csak figyeli ő is a másikat, mélázását, érzelmeit. Igen, ők aztán "egymásra találtak", hiszen Jasper is inkább háttérbe húzódó, másokat megfigyelő típus. Nem is esik kettejük között túl sok szó... ami viszont elhangzik, az épp elég, s többnyire be is talál a másiknál... s most, akárcsak Hazel az előbb, Jasper nem tudja megállni, hogy ne mondja ki hangosan a gondolatokat, melyeket a szituáció szült benne.* - Mindenkinek ideje lenne megértenie, hogy mekkora a felelőssége. Ez nem játék, a lelkeket nem adjuk és vesszük, az életekbe nem ki-be mászkálunk, az érzésekkel nem élünk-visszaélünk, földobjuk és elkapjuk vagy nem kapjuk el, aztán a földről összekaparjuk. Van egy határ, amelyen túl már nincs kompromisszum, mert az már... nem is létezés. De ugyan mivé lehetünk, ha levetjük a ránk mért köteléket... *S szól ez a kis monológ mindenkinek: Hazelnek, a titokzatos "öccsének", Arónak, a Culleneknek, s legfőképpen saját magának... S az égre recitált szavakból szinte felriad, amikor Hazel ismét megszólal. Úgy fordítja felé a tekinetét, mintha álomból ébredne, s biztos, hogy lélekben valahol messze járhatott az imént.* - Köszönöm a tanácsot, de a magam útját járom, nincs szükségem mások ösvényeire. Cullenék pedig tudják, hogy jól vagyok. Tudják, hogy nincs okuk az épségemet félteni, és azt is, hogy ha szükségük is van bármire, nem tudom megadni nekik *felel, ismét kimérten, visszatérve a szokott stílushoz.*




Notes: Rövidke reagocska
Words: 725
Music: Korn - Freak on a Leash
Vissza az elejére Go down
Hazel Volturi
Hazel Volturi
Volturi
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2014. Oct. 20.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
81

⊿ SZÜLINAPOM :
1814. Apr. 19.

⊿ ÉVEIM :
210

⊿ ŐKET KERESEM :
Szabad a lánykám.

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeVas. Márc. 22 2015, 22:07




Jasper&Hazel


Mikor már azt hinném, elcsendesedett képességem, keservem még inkább előtör. Nem akartak elapadni a könnyek, s most nem lett volna szerencsés dolog hozzám érni, ha valaki nem kér könnyeket.
A rég nem dobogó szívem most megszűnt volna talán létezni az utóbbi napokban, ha dobogna. A szerelmen, kétfelé megoszlott hűségen kívül ott volt még a mardosó bűntudat: hogyan mondom meg ezt az „öcsémnek”. Hogy mondom meg neki, hogy én férjhez fogok menni, s talán el is költözöm Volterrából? Hogy fogja szegénykém feldolgozni azt, hogy a háta mögött történtek ezek az események, amikre egyikünknek sem volt rálátása, hogy bekövetkezhet. Sosem fog megbocsátani… sosem. Ez az egyetlen egy tüske érlelődött bennem, hogy ő mindezt hogyan fogja viselni. Rosszul. És ez enyhe kifejezés. Persze, tetszett Felix is, de… de az, hogy valaki bejön a vámpír lányának, egy dolog, más a szeretet/szerelem jelentése is. Sandro az én énekesem. Felelek is érte nagyon szívesen, én mindent betartanék, csak ne kelljen megválnom tőle. Csakhogy az öcsém nem fog engedni a saját akaratából, ebben biztos voltam. Egy számító, álszent dögnek fog tartani.
- Mit tegyek? A kisöcsém jól tudja, mivel tud a leginkább büntetni – tettem fel a kérdést, talán inkább magamnak, mikor Mr. Withlock a döntésről szőtt monológját befejezte. Való igaz. Ebben a döntésben sincs jó megoldás, valaki sérülni fog, valakit mindig megbántok. Én egy ilyen lelketlen, aljas söpredék voltam, vagyok és leszek. Hiába próbálták belőlem ezt a gondolkodásmódot kétszáz éve kiirtani, nem sikerült. Alec nem a kivégzésünkkel tudna büntetni. Hanem azzal, ha elfordulna tőlem, és még csak a látómezőmbe se kerülne többé. Ő teremtett, ő adott nekem második esélyt mindahhoz, amit most megélhettem ez alatt a kétszáz év alatt.
- Legalább szabadon dönthetett, kinek rontja el jobban az életét és teszi tönkre a lelkét. Én viszont ilyet még sose csináltam… csak rombolok magam körül mindent.
Ez így volt igaz. Születésemmel kapásból anyám életét döntöttem romba. Aztán a növekedésemmel és identitásommal apámét. Aztán apám közreműködésével a magamét, míg végül sok másik emberét, az inkvizíció keretein belül, beleértve nem egy vámpírt, bizony a Volturiból is került ki áldozatom. Alec állította le végül ezt az egészet azzal, hogy azzá tett akivé, és én most mindezt így hálálom meg… szép kis nővér vagyok én…
- Megértem magát… csak… - Csak épp nem tudtam mit kezdeni vele. Felkínált egy másik életlehetőséget, életmódot, egy boldogabbat, ahol talán tényleg szeretnek is, nem csak a hála meg hűség köt össze, de ezzel összetöröm egy másik lény érzéseit. Átgázolnék rajta. Nekem legalább a sírás lehetősége megmaradt még.
Mindketten olyanok voltunk, mint a róka abból a gyermekmeséből, amit Alex olvasott fel nekem, az ő nyelvén, hogy gyakoroljam az angol nyelv megértését. Én csak egy Volturi vagyok még a számára, és ő csak egy a sok közül az én számomra. Talán már több is, elvégre az elkárhozott lelkem már megértette. Ismerem ezt az érzést. Sok mindent ismerek már, csendességemmel arányos a megfigyelőképességem nagysága is.
Tudnám, ki az, aki így szeret szórakozni sorsokkal… lenne egy-két keresetlenszavam hozzá. Miféle játéka ez annak az erőnek, amely eléri, hogy először az emberi világ taszítson ki magából, dobja el gyermekét, az éggel együtt, aztán vámpírrá tesz, s ellenségeim kezére ad, kiket megszeretek, s felemel a porból, hogy vámpírherceg legkedvesebb szolgája legyek, majd megint belém rúg egy nagyot, és kidob az emberekhez. Miféle kegyetlen erő képes minderre?
Olybá tűntem, mint a róka, aki már kezdi megtalálni az utat, hogy a kisfiú ne csak egy legyen a sok közül, hanem a minden. Csakhogy attól még Prométheuszi láncaim ugyanúgy rajtam maradtak, de már nem ráztam őket oly hévvel, belenyugodtam a szolgaságba. Annak, aki sosem volt szabad, a szabadság épp olyan veszedelmes, mint szabadnak szolgasorsra jutni…
- Kérem, ne kövesse el azt a hibát, amit én tettem. Le legyen olyan aljas rohadék, mint én. Ne lépjen az én ösvényemre, menjen vissza hozzájuk. Ha csak egy időre is-, de tudassa velük, hogy legalább jól van. Csak ennyit tegyen meg. Lehet, hogy magának nincs szüksége senkire. De nekik magára igen. – És most már nekem is, tettem hozzá gondolatban, de nem mertem volna ilyesmit kinyilvánítani. Alec sem szerette ezt, és még mindig egy részem a tanult minta után ment.




▲ szószám : 679
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimePént. Márc. 20 2015, 13:03






Jasper&Hazel


*A másik érzelmeire csibészes, féloldalas mosoly költözik arcára, s közben ízlelgeti a felé áradó érzéseket, olyként, ahogy ínyenc ember a borral tenné. Nehéz, telt íze van a másik keserűségének, bizonyára régóta érleli már magában. Csak azzal az idegenszerű, sosem tapasztalt mellékzöngével nem tud mit kezdeni benne elsőre, lehunyt szemmel idézi fel, hogy a színe is megjelenjen, s ekkor ébred rá: bizonyára más manipulátor lenyomatát kóstolgatja Hazelen. Úgy tűnik, a Volturinál is akad, akinek az övéhez hasonló a képessége... s mivel a nő sokáig élt a köpenyesek között, hát rajta maradt az idegen képességének nyoma. Talán az ismeretlen nem hagyta, hogy kiélje érzelmeit, s ezért volt elég az az egyszerű, könnyed lökés Hazel lelkén, hogy hazugságra épített élete kártyavárként omoljon össze. Jasper felsóhajt a felismeréstől, s némileg rokonszenvesebben pillant a másikra, töprengőn. A lány talán jobban hasonlít hozzá, mint gondolta volna. Csak nem a jelenkori énjére... hanem arra, aki néhány évtizede elmenekült Monterrey poklából, melynek ő volt legfőbb ördöge. Inkább szolgálni a mennyben, mint úrnak lenni a pokolban? Talán. Talán a nő is rájött erre. Csak leszállna végre a magas lóról!*
- Nézz körül a világban, ma már más az illendőség, mint amit mi megszoktunk... *veti ellen halkan, bár ez is inkább a kötekedés kedvéért, nincs a szavaiban szenvedély, meggyőződés, tűz. Maga sem hiszi, hogy ez bármire mentség lenne, s normális körülmények között ő szokott a legfelháborodottabb lenni az álatlános erkölcsi színvonal zuhanórepülése miatt. Már csak azért is, mert kénytelen volt a bőrén - vagy inkább még mélyebben - érezni a hatásait... Ennél már csak Edwardnak lehetett rosszabb. Jasper érezte ugyan, hogy a hormonzavaros kamaszok min mennek keresztül az iskolában, öccse viszont minden egyes nyálas gondolatukat kénytelen volt végighallgatni. Belegondolni is szörnyű... Elkalandozó gondolatait Hazel grimasszal megtoldott megjegyzése téríti vissza a jelenbe, mire Jasper elkomolyodik.*
- El kell keserítsem, kisasszony. Semmi közöm ahhoz, hogy Ön is szörnyeteg... nem kell azt előcsalni, ott van mindig *feleli hűvösen. Nem gondolja, hogy felelős lenne bármiért, amit Hazel tett. Felébresztette a kétségeket a nőben, igaz, de ez önmagában nem jelent semmit. Az övé volt a választás, hogy mit kezd a kialakult helyzettel, abban már a legkevésbé sem befolyásolta, hogy mit és hogyan döntsön... A név kijavítására egy pillanatig felvont szemöldökkel, értetlenül bámul a másikra, aztán lassan kifújja a levegőt, ahogy rájön a jelentésre. Halványan elmosolyodik.* - Gratulálok. *Az más kérdés, hogy mit érez közben. Mintha acélkarmok szaggatnák belülről, s Alice hiánya... ha ember lenne, a szíve egyszerűen megszűnne dobogni tőle, de ez már másfél évszázada megtörtént, így nem tehet mást, mint elviseli a kínt. Nincs megváltás. Talán soha nem is volt.*
- Kisasszony, azt hiszem, érettebbek vagyunk annál, semhogy minimális információkkal megpróbáljunk beleszólni egymás dolgába *felel Hazelnek jeges kimértséggel, aztán némileg enyhültebben folytatja, de a hangja hideg marad.* - Nem érted az indokaimat, nem tudsz semmit a motivációmról, és semmi, de semmi elképzelésed nincs arról, mit hiszek vagy érzek *jelenti ki higgadtan, mert ez tagadhatatlan. Hazel egyetlen egyszer találkozott vele, na meg hallhatott pletykákat és szóbeszédet a Volturinál arról, ami Jasperrel történt. De ennyi. Nem barátok, még csak azonos élettapasztalataik sincsenek, ami alapján talán - hangsúlyozottan talán! - lenne jogalapja a nőnek bírálni a másik döntéseit.* - Örülj neki, ha nem volt választásod. Az sokkal egyszerűbb, hidd el *motyogja keserűen.* - Amint felmerül a döntés szükségessége, általában azért teszi, mert nincs jó döntés abban a szituációban... valaki mindig sérül, valakit mindig bántunk. Csak azt tudjuk megválogatni, hogy kit, mivel és mennyire sebzünk meg *mered maga elé, az utca félhomályába. Egy ember számára sötét lenne az elhagyatott, szinte kivilágítatlan hely, számukra inkább olyan, mint a szürkület ideje a halandóknak. Összefolynak a formák, nehezen kivehetők a színek, de mindenről meg lehet állapítani, hogy micsoda.* - Én szabadon választhattam, hogy saját magamnak okozzak nagyobb kínt, mint másoknak, mert ez volt a helyes döntés *néz Hazelre, szeme lázasan csillog, s talán tényleg szeretné, hogy a nő megértse. Nem kell elfogadnia, csak értse meg... de aztán ajkába harap, olyan erősen, hogy érezze a fájdalmat, és elhallgat, nem folytatja. Muszáj emlékeztetnie magát, hogy nincs szüksége Hazelre - senkire sincs szüksége, vagy még inkább, nem engedheti meg magának, hogy legyen. Ha ez a cseppnyi önvédelem, ami még maradt számára, önzés, hát vállalja. Fizikailag sosem volt sebezhetetlenebb, mint most - erősen, biztonságos körülmények között, békében... a lelke már más kérdés. Azt ő maga zúzta darabokra, s úgy tűnik, azóta sem tesz mást, mint tapossa a szilánkokat, vagy épp hagyja, hogy más tegye meg, mint most Hazel a szavaival. Megérdemli, isten a tanúja rá, hogy megérdemli azért, aki volt, s aki lett... nem néz a nőre, ismét maga elé mered. Érzi az ő elkeseredését is, összekeveri sajátjával, s belemerül mazochista módon. Mindketten elveszettek, ki-ki a maga módján, s nem tudnak segíteni egymás nyomorán. De Hazel már kifelé tart ebből az állapotból, Jasper tudja, mert érzi. A szerelmet, azt. Szerencsés a nő, hogy a társa elfogadja olyannak, amilyen...*



Notes: Vége kicsit összecsapott, bocsi Sad
Words: 802
Music: Korn - Freak on a Leash
Vissza az elejére Go down
Hazel Volturi
Hazel Volturi
Volturi
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2014. Oct. 20.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
81

⊿ SZÜLINAPOM :
1814. Apr. 19.

⊿ ÉVEIM :
210

⊿ ŐKET KERESEM :
Szabad a lánykám.

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeSzer. Márc. 18 2015, 09:25




Jasper&Hazel


Végigvezettem pillantásomat rajta. Kivételesen nincs kedvem vitatkozni a ragadozójával. Átvette a pulcsit, és közben göcsbe szorult a keze. Meg akart valahogy alázni. Jellemző. Sosem leszünk a megtűrésnél jobb viszonyban, ugyanúgy gyűlölt köpenyes maradok a számára. Végül is igaza van, a szülővárosomat nem tagadhattam volna le.
- Ez – biccentettem beletörődően. Hihetetlen… szemeimet megforgattam a megjegyzésére, de legalább valamennyire sikerült megnevelni a ragadozót. Én is megengedtem egy apró mosolyt felé, miután korrigálta is magát a drága, de cseppet sem volt gúnyos. Miért gúnyoljam a szenvedőt? Nem miattam lett ilyen, de engem is felelőssé tett sorsáért a családom miatt. Inkább együtt érzek.
- Így már másképp zenél. Attól még, hogy nem katona, az illendőséget még nem kell elhagynia. - Kiejtésemen nagyon látszik, hogy nemrég tanultam meg angolul viszonylag jó szinten – érdemes volt azt a nyelviskolát bevállalni. De még mennyire!
Mr. Withlockkal való kapcsolattartásom valóban nem egy életbiztosítás. Ki tudja, mikor önmaga és mikor nem? Szerintem még ő maga sem.
Szavain vajon miért is nem lepődöm már meg? Tipikus férfi-gondolkodás, annyira jellemző rájuk!
- Ó, igen? Úgy gondolja? Ki is csalta elő belőlem azt az idegesítő vadállatot? – grimaszoltam a megjegyzésére, miszerint nem járunk egy cipőben. Most még én is viszonylag jól voltam, nem ajánlom, hogy megpiszkálja a tudatom. Sajnos arra rá kellett jönnöm előző alkalommal, hogy nem mentális eredetű a képessége, szóval esélyem sincs agyban védekezni ellene. – Crawford.
Javítottam őt, jelezvén a gyűrűs ujjamon levő gyűrűvel, hogy bizony-bizony én házasodni készülök.
Megborzongok, ahogyan felel. Nem hiszem el, hogy lehet élvezni azt a mértéktelen öldöklést, a céltalan életet? Fel is háborít a hozzáállása. Rendkívül „viszketett” a tenyerem, érett már egy jól megérdemelt pofon mindkét énjének. A vadásszal türelmesebb vagyok, neki még elnéztem, hogy örömködik, amiért „legyőzte” az igazi Jaspert. Nem sokáig, ha rajtam múlik…
-  Mégis kinek jó ez? Ha azt hiszi, ezzel megkímélhet másokat, nagyot téved. Miért dobja el magától a lehetőséget, amikor van választása? – Képességem, ha akartam, ha nem, előtört, de legalább le tudtam vezetni a feszültséget, más vámpíroktól eltérően. Ennél tovább nem is nagyon jutottam. – Nekem soha az életben nem volt választásom. Nem mondhattam meg, mit akarok. Kinek akar hazudni? Kit akar becsapni, hogy így jobb? Hogy nem kínlódik? Gyűlölöm, ha valaki elpazarolja az orra előtt heverő lehetőséget a választásra, és feladja a célját. Ez minden, csak nem szabadság.
Felőlem akár nekem is ugorhatott innentől, de nem voltam hajlandó visszavonni a véleményem. Mire jó ez az önzés? Haragudtam. Rá is, a Volturira is, de legfőképpen Bellára, amiért olyasmibe ártotta az orrát, amibe nem kellett volna. akkor ez a tehetséges ember most nem tartana itt, ahol. De hiába keresem a bűnbakot, a főkolomposok mégis mi vagyunk. Illetve, a fivérem, Alec, noha ő sose gondolt így rám. Legalábbis nem tudok róla, hogy egyszerű teremtetten kívül bármi más is megfordult volna a fejében.
És én kit akartam akkor becsapni, hogy szeretnek ott? Senkit, magamon kívül. Hiába éreztem jól magam csendesen félrevonulva, a mesterek kegyéből úgymond kiestem, mivel nem hoztam a várt ütemű fejlődést, valami akadályba ütköztem, amiről kezdem sejteni, hogy talán az ingerszegény életmód lehet az. Ez még koránt sem biztos, ezt egy volt tagunk tudná csak megmondani, hogy valóban ez-e a fal, ami elválast a képességem uralmától.
Plusz nálunk nem is olyan hasznos dolog, mivel ott van Chelsea, aki babrál az érzelmekkel, kötődésekkel.
Sajnálatos, de ez van. Alec bizalmában mégis olyan sziklaszilárd volt a hitem, azonban én ezt most szépen kijátszottam. Illetve talán mégsem. Erről az apróságról, hogy Alexszel egymásba estünk, mint vak ló a szakadékba, egyikünk se tehetett. A kiválás kérdése maradt már csak hátra, mert ha Aro megengedi, akkor Alecnek vajmi kevés oka lehet rá, hogy tiltakozzon.
Gondolataim szép lassan ismét a helyükre kerültek, ahogy kezdett alább hagyni a sírás. Már csak néhány könnycsepp száguldott végig arcomon.
Nem hagyhattam elkallódni a mellettem ülő embert – tartoztam ennyivel Cullenéknek. Szótlanul ültem mellette, nem néztem rá. Hogy örültem volna, ha annak idején engem is így várt volna vissza az a néhány ember, aki vér a véremből. Hogy örültem volna egy ilyen szerető apának, mint az övé! Egy tisztességes életnek… ehhez képest mi lettem? Egy gyenge báb, de ebből a létformából elegem van. Nyugalmat szerettem volna, biztonságot és gyerekeket Alexszel. Talán egy-két félvért befogadhatnánk… Talán segíthetnék valahogy Mr. Withlockon. De hogy?





▲ szószám : 695
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeCsüt. Márc. 12 2015, 14:23






Jasper&Hazel


*Ha ember lenne a nő, bizonyára összerezzene, így pusztán tudomásul veszi, hogy ragadozó létére meglepte egy másik. Jasper ajkai finom, elégedett mosolyra húzódnak. Önutálat ide vagy oda, nem tagadhatja le ama részének létét, mely élvezi a hatalmat - s az embervér erőt ad, olyasmit, amit fájón nélkülözött majdnem fél évszázadig. Aztán a mimika, bár mosolya nem lohad, gunyorosba fordult.*
- Ez volt olyan fontos? *Nem nyúl azonnal a pulóverért, kivárja, amíg felélednek a másikban a türelmetlenség újabb hullámai, s csak akkor veszi el tőle, lusta, szinte ráérős mozdulattal. A látszat mögött azonban éberen figyel, nem szeretné hagyni, hogy meglepjék, s bármilyen hitvány teremtménynek tartja is Hazelt - Mariaval sosem választották volna katonául, ebben biztos -, mégiscsak vámpír, s ennek megfelelő óvatossággal szeretné kezelni. Már amikor sikerül, amikor nem ragadja magával a vadász arroganciája... De amikor már ujjai között érzi a finoman szőtt anyagot, kissé görcsössé válik a szorítása. Eredetileg el akarta dobni, földre vetni, hogy ezzel is mutassa, mennyire értéktelen számára a másik gesztusa, de rádöbben, hogy képtelen megtenni. Nem Hazel miatt, hanem mert, minden más ruhájához hasonlóan, divatbolond kedvese adta neki a pulóvert... s kihajítani olyan szentségtörésnek tűnik, amilyenre még a ragadozó sem vetemedne soha. Így aztán egyszerűen ölébe ejti kezét, benne a ruhadarabbal, s vörös szemével elmélyülten tanulmányozza, mintha meg akarna győződni róla, valóban olyan állapotban kapta-e vissza, mint ahogy adta, pedig csak... el akarja rejteni a rátörő gyengeséget, s a szégyent, ami a szemébe költözik miatta. Alice mindig azt mondta, hogy a szeme árulja el, nem is a döntései: mindent ki lehet olvasni belőlük. Jasper ugyan tudja, hogy ezzel a vélekedéssel a kis vámpír-angyal egyedül van, mégis lesüti a tekintetét, s csak Hazel következő szavaira emeli rá ismét.*
- Mmm... *mereng el a figyelmeztetésen, s arra jut, lehet benne valami.* - Korrigálom magam. Tehát: nem fogom folyton Önt pesztrálni, kisasszony *tér vissza arcára a korábbi gúnyos mosoly is.* - Már nem vagyok katona *teszi hozzá, s vonásai dühödt maszkba rendeződnek, mert a katonákról már rég nem emberként töltött évei jutnak eszébe, hanem Maria és Monterrey, no meg, főleg újabban, a Volturi. A valaha szinte vallásos félelemmel tisztelt, mára gyűlölt és megvetett klán.*
*A helyzetjelentésre bólint. Eszerint Hazel Edwardot kereste meg, ahogy Jazz sugalmazta. Maga sem tudja, miért nem Carlisle-t jelölte meg első helyen... illetve de. Tudja, sejti, hogy több oka is volt rá: az, hogy nem akart egyetlen Volturit sem Alice közelében tudni, az, hogy Esme bizonyára némi tartózkodás után szeretettel fogadta volna a jövevényt, mint mindenkit... féltés, féltékenység. Triviális érzelmek. Tragikomikus.* - Gondoltam. Jól ismerem *nyugtázza szavakkal is. Kicsit azért reménykedik benne, hogy Ed nem könnyítette meg Hazel dolgát. Az olyan... igazságtalannak tűnne. Nem mintha lenne igazság. Aztán megcsóválja a fejét.* - Én nem megyek sehová. Miért tenném?
*A következő kérdésre viszont... alig hallhatóan felkacag, hangját szinte rögtön elkapkodja a szél.* - Nem, nem járunk "ugyanabban a cipőben". A kettőnek semmi köze egymáshoz, Hazel Volturi *nyomja meg a másik nevét hangsúlyosan, déliesen elhúzva a magánhangzókat benne. Most nem olyan éles a határvonal két énje között, nem küzdenek olyan görcsösen - ha nem is békében vannak, de legalábbis fegyverszünetben. Mindenki belefárad a harcba, mindenkinek kell benne szünet, s ezért néha megközik az ésszerű kompromisszumokat. Mint most is. Törékeny, veszélyes egyensúlyban vannak elméje szilánkjai, akár a folyó simára koptatott kavicsai, melyeket valaki műértő gonddal halmozott toronnyá: megáll ugyan, de elég egy libbenő falevél, egy óvatos fuvallat, hogy máris omoljon össze megint az építmény, s csupán csonka rakás maradjon utána.* - Te szabadulni akarsz, én már megtettem. Te épp a gyengeség útját választod... én most kezdem igazán élvezni az öldöklés erejét *húzódik ajka torz vigyorra. Persze, túlzás ez, de nem feltétlenül hazugság... csupán a dolgok sarkítása, s persze egy kis elhallgatás - a félrevezetés legjobb eszközei.* - Nem kínlódom... *húzza fel az orrát, játszva a sértettet. Ebben a pillanatban talán valóban így van, de mindketten tudják, hogy ez az állapot mennyire nem tartós.*



Notes: Bocsi a rövidségért!
Words: 642
Music: Korn - Freak on a Leash
Vissza az elejére Go down
Hazel Volturi
Hazel Volturi
Volturi
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2014. Oct. 20.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
81

⊿ SZÜLINAPOM :
1814. Apr. 19.

⊿ ÉVEIM :
210

⊿ ŐKET KERESEM :
Szabad a lánykám.

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeCsüt. Márc. 12 2015, 13:40




Jasper&Hazel


Először észre sem vettem, amint mellém telepedett a magányos Cullen. Kezemben a pulóvere pihent, vigyáztam rá, megőriztem. Most már felismerném a szagát bárhol is járjon.
- Tessék, ezt visszahoztam önnek – adtam át neki a pulcsiját. Teljes mértékig épségben megőriztem, ahogyan azt illik.
A lekezelő megjegyzését majdnem sikerült nagyvonalúan elengednem a fülem mellett, azonban túlságosan is kezdett bosszantani a ragadozója. – Khm, magát nem nevelték véletlenül illemre a katonaságnál?
Direkt nem a családot hoztam fel. Nekem most nincs olyanom – de régen sem volt. Tulajdonképpen Volterrában is ugyanaz voltam, aki annak előtte: az a szerencsétlen lelkész-leánya, akinek még sose sikerült a saját talpára állnia, aki maga sincs tisztában azzal, kicsoda is ő valójában és mire képes.
Ezt talán a Volturi is jól tudta, s nem véletlen talán, hogy nem jártak a nyakamra… MÉG. Csak idő kérdése, hogy valakit utánam küldjenek, és tudtam, hogy veszekedés nélkül nem úszhatom meg ezt a helyzetet. Szörnyen utáltam veszekedni, mivel olyat még sose csináltam. Néha Sandróval igen, amikor ő tovább ment volna a gondosan meghúzott vonalon, a biztonsága érdekében. Nem kell engem senkinek sem pesztrálnia. Tartozni viszont nagyon is rühelltem, és még így is jövök neki eggyel, azért, hogy Mr. Cullen nem nyírt ki egyből Milánó környékén.
- Találkoztam a fivérével. A helyzethez képest jól van. Hajlandó segíteni. – Csupán csak ennyit közöltem vele. – Jöjjön maga is. Vagy én megyek magával, de ne higgye, hogy teljes mértékig egyedül hagyom.
Sejthettem, milyen nehéz lehetett neki egyedül küzdeni. – Ugyanabban a cipőben járunk, miért jobb önnek egyedül kínlódni?
Vetettem fel a kérdést, hogy mi vezetett arra a pontra, amikor úgy döntött, egyedül küzd meg saját magával. Én már csak tudom – a magánytól, s a magányos vívódástól nincsen rosszabb. Onnét a legkönnyebb eljutni az őrületbe, ahonnan már nem igen van visszaút. Nekem majdnem sikerült idáig süllyednem.
- Mindketten szabadok akarunk lenni. Jobban boldogul kettő, mint egy – idéztem a számomra oly sokat jelentő könyvet, ami meghatározta életem korai szakaszát. – És maga is értékes. Ne adja fel.




▲ szószám : 332
Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeHétf. Márc. 09 2015, 18:15






Jasper&Hazel


*Hazel vagy rendkívül szerencsés, vagy nagyon jól tud időzíteni, mindazonáltal nem sokat kell várnia. Ismét sikerült Jaspert a jóllakottság kellemes, megengedő hangulatában elcsípnie, így a férfi nem sokáig várakoztatja. Alig egy-két órát ücsöröghet csak a padon, amikor a semmiből előbukkan a vámpír, gyorsabban, semhogy mozdulatait követni kellene szemmel: egyszerűen egyik pillanatban nincs sehol, a következőben pedig már ott ül, jobb bokáját kedélyesen bal térdére fektetve, fél karját lazán a háttámlán nyugtatva. Néhány pillanatot hagy a másiknak, hogy feldolgozza jelenlétét, s közben maga is végigszondázza a nőt. Elég jól titkolja türelmetlenségét, de nem eléggé ahhoz, hogy egy érzelmi manipulátor számára ne legyen nyilvánvaló; egyébként viszont nem úgy tűnik, mintha bármi baja esett volna. Ettől Jasper egy kissé összezavarodik. Mennyi idő telhetett el? A Volturi még nem tudja, mire készül? Ugyanakkor a nyugtalansága, sőt, egyenesen rémülete is elgondolkodtató. Vajon mivel szembesülhetett, ami kiváltotta mindezt? Kezdi felfogni a tettei súlyát? Vagy egyszerűen csak ezzel jár számára az önmegtagadás? Mindkettő teljesen elképzelhető és logikus magyarázat, bár az érzelmek ritkán logikusak. Jasper tekintete a másik szemét kutatja, nem mintha az érdekelné, mit láthat meg benne, csupán annak színére kíváncsi, hiszen az éhségét is érzi, bár most nem hagyja, hogy ez az észlelet felpiszkálja saját szomját.*
- Remélem, jó okkal zaklatsz... *jegyzi meg, szándékosan unott hangszínen.* - Nem foglak folyton téged pesztrálni.
*Sok mindent mondhatna még. Hogy a nyomában járni nem éppen életbiztosítás, hogy végtelenül bosszantónak találja, valahányszor egy vámpír nem hagyja békén és a közelébe merészkedik, hogy semmi közül egymáshoz... Az anyáskodó érzelmekkel egyelőre nem foglalkozik, mivel fel sem merül benne, hogy azok az ő személyéhez kapcsolódnának - ha tudna róla, valószínűleg komoly szankciókat foganatosítana miatta...*



Notes: Bocsi a rövidségért!
Words: 271
Music: Korn - Freak on a Leash
Vissza az elejére Go down
Hazel Volturi
Hazel Volturi
Volturi
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2014. Oct. 20.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
81

⊿ SZÜLINAPOM :
1814. Apr. 19.

⊿ ÉVEIM :
210

⊿ ŐKET KERESEM :
Szabad a lánykám.

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeVas. Márc. 08 2015, 23:55




Jasper&Hazel


Forks. Washington állam picinyke városa. Nyakamban a gyűrűvel érkeztem meg ide, miután szagot fogtam. Nem akartam egyből a nyakába szaladni, sosem voltam az a típus, aki így fejezte ki a háláját. Ez még most sem változott. Az ilyesfajta tapit is csak Sandrónak engedtem, nem voltam hozzászokva túlságosan a szeretethez. Hogy valahol is ténylegesen elfogadjanak. A szövetséges is csak szövetséges, a helyemet tudnom kellett még mindig. Hiába lettem simán csak egy alattvaló, a helyemet ugyanúgy tudnom kellett. Nem volt most könnyű dolgom. Viszonylag nyugodt lettem, mióta legutóbb találkoztam Jasperrel, de valamiért mégis úgy éreztem, hogy valami nincs rendben velem. Tudtam, hogy mi az: felbomlott az egyensúly, a biztonság érzete azzal, hogy eljöttem, s ez megrémített. Egyedül az tartotta bennem a lelket, hogy így sokáig lehetek együtt Sandróval, és nem kell majd végignéznem a halálát, amennyiben a volt családom is rábólint a kapcsolatra. Reméltem, hogy Cullenéket is békén hagyják végre, és hogy miattam nem lesznek még nagyobb bajban.
Hihetetlenül tanácstalan voltam, hogy mit tegyek. Meg merjem-e közelíteni, vagy inkább csak várjam meg, amíg ő keresi a társaságomat? A ragadozó fele egyértelműen nem bírja a képem – a másik se különösebben, csak bosszúból vett el a családomtól, bár már kicsit régebb óta érett a tervünk Sandróval. És meg akarja kérni a kis butus a kezem Alectől. Hát, khm, nem hinném, hogy a legjobb ötlet lenne jelenleg elé állni egy ilyen kívánsággal. Minimum megnyúzna, kitépné a belső szerveimet, és még ki tudja, hányféle módszer merülhetett fel a kicsikém kreatív agyában. Hát még a kicsikém szóra hogy felpaprikázódna. Ja, igen, a kanál vízben való megfojtásomat kihagytam az első három lehetőség listájáról…
Csendben ültem egy padon, s hiába éreztem az illatát Jaspernek és a ragadozójának, inkább én voltam ezúttal a türelmesebbik fél. Valakin csak gyakorolni kell az anyáskodást, márpedig most olyan hangulatom lett. Ahogy figyeltem a halandókat nappal, arra a következtetésre jutottam, hogy nem szeretik a gyerekek, ha az édesanyjuk mindenbe beleszól, de kell a támogatás. Nem is olyan egyszerű ez a dolog, mint ahogyan gondoltam. Sandróval a gyermek dologra még kéne valahogyan edződnünk.




▲ szószám : 337
coded by JC

Vissza az elejére Go down
Tanya Denali
Tanya Denali
Vegetáriánus
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2013. Dec. 21.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
66

⊿ SZÜLINAPOM :
1000. May. 06.

⊿ ÉVEIM :
1024

⊿ ŐKET KERESEM :

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeVas. Feb. 15 2015, 23:03


Szabad Játéktér!
a játék véget ért


Twilight After Dark
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég
TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeKedd Szept. 24 2013, 00:17


Kevin & Dorian


Sétálóutca 1652498253 El tudom képzelni, Kevin mennyire örülhet a jelenlétemnek. Néha elgondolkodom azon, nem kéne-e megváltoznom, mindent újrakezdenem, de hát… erre valószínűleg képtelen lennék. Maradnék az az idegesítően anyaszomorító hülye kölyök, és örökké egyedül is leszek emiatt. Bár, lehet, hogy ezt nem bánom. Szüntelenül csak azon aggódnék, vajon mikor támadná meg apám a barátaimat, hogy megölje őket, ezzel is belém törölve a lábait. Köszönöm, de ez nekem nem kell! Soha nem is lesz erre szükségem. Sokkal jobb egyedül lenni, mintsem állandóan mások testi épségéért aggódni. Nincs időm arra, hogy másokat tartsak szemmel. Beleőrülnék abba, ha egy napon arra érnék haza, hogy apám egy barátom torkához szegezi a kést. Nem akarom, hogy ezzel is fenyegethessen, ezzel is bánthasson, hiszen már így is talál rajtam fogódzót, amivel bánthat, amivel a lelkembe tiporhat. Gonosz szörnyeteg, aki hírből sem ismeri már a szeretetet, pedig az ő véréből vagyok. Az ő fattya vagyok, és mégsem érez irántam semmi apai gondoskodást. Miért ez jár nekem? Miért nem egy barát?
Talán ezért is vagyok olyan, amilyen. Kevint is ezért kergettem az őrületbe, míg elsőnek jártam bent az Államokban. Bár legszívesebben normális lettem volna, ahogy az elvárt, de féltem attól, hogy túlságosan is összebarátkozom vele, és mivel… apám eléggé erős vámpír, nyilvánvalóan szemet vetett volna rá, hogy megölje. Biztos vagyok abban, hogy megtámadta volna őt, ha Kevinnel összebarátkozunk. Kétséges lett volna ugyan a harc kimenetele, de nem bírtam volna ki, ha Kevin miattam sérül meg. Talán ezért is lógtam a nyakában, ezért idegesítettem, ezért utáltattam meg magam vele – hogy ne kerüljek hozzá közel, ne tudhassam a barátaim között. Talán el kéne ezt mondanom neki? Talán tudnia kéne erről? Fölösleges. Nem érnék el vele semmit. Nem is akarok igazából. Fölösleges törnöm magam valami olyasvalamiért, ami olyan makacs, akár Kevin. Sőt, rosszabb. Találkoztál már makacs vérfarkassal? Mert én még nem. Aztán megláttam Kevint, és egy csapásra visszavontam a véleményemet.

Kevin Oakley olyan kategóriába tartozik, amit én inkább a „makacs madárnak”-nak hívok. Csak akkor repül, ha belerúgok.
Fogalma sincs arról, milyen, ha valaki védelmezi őt, mert egyszerűen képtelen felfogni a hülye kis fejével a tényt, hogy törődnek vele. Bár, isten ments, hogy én törődjek vele… nem hiányzik az, hogy sápítozzon, visítozzon, amiért már barátként kell engem elviselnie, és nem pedig ellenségként.
Tisztában vagyok vele, hogy gyűlöl. Már a kezdetektől fogva gyűlöl engem, amiért egyrészt büdös vagyok neki, másrészt viszont örökké az idegein járom a lambadát, és nem tudom őt békén hagyni, hiába rimánkodik az ellenkezőjéért. Szerintem hamarosan úgyis meg fogok dögleni, de a hátralévő időben még szépen kikészítem… vagy pedig összebarátkozom vele.
A kapálózós műsorszámomra fejek erdeje fordul felém, Kevint pedig annyira felidegesítem, hogy szinte látom a benne feltámadó dühöt, és ez fals elégedettséggel tölt el. Vigyorogva figyelem, ahogy odamasíroz hozzám, szinte a képembe mászik, és ingerülten sziszeg.
- Neked is szervusz, drága – kuncogok, elnyújtva a szó végét, bár az arcomon lévő sebek kínzóan fájni kezdenek, ahogy vigyorgok. Érzem, ahogy húzódnak, kissé elnyílnak, és ha nem vigyázok, fel is szakadnak, és vérezni kezdenek. Nem tudom, mi lehetett abban a kocsiban, de nehezen gyógyulok, és a sebeim még mindig sebek, nem pedig múlandó hegek. Fogalmam sincs, meddig kell a begyógyulással várnom, de beleőrülök ebbe az időszakba…
- Jöttelek meglátogatni, hát nem szuper? – paskolom meg a vállát, szándékosan meglibbentve az ingemet, hogy érezhesse a vámpírszagomat. Az ő bukéja facsarja az orromat, és ezt szóvá is teszem.
- Még mindig orrcsiklandozó a dezodorod, mit használsz? Axe? „Az angyalok is bűnbe esnek”? – kérdezem, szándékosan húzva az agyát, hogy minél előbb kiprovokáljam belőle azt a bizonyos remegést, ami azt jelzi: hamarosan átváltozik. Elő akarom belőle hozni az állatot, azt akarom, hogy megvaduljon. Lehet, hogy ez lesz az utolsó találkozásunk, mert szinte biztos vagyok benne, hogy ha átváltozik, engem darabokra tép. Sok kicsi Dorian leng a szélben, ezerfelé!
Felvonom a szemöldökömet, ahogy hallgatom, mit mond. Én? Mások agyára menni? Hát mivel vádol ez a felségáruló? Kikérem magamnak. Más célom már nincs is azon kívül, hogy túléljem apám erőszakját. Bár erről nem kell tudnia… még a végén kiérdemelném tőle a szánalmat. Amire amúgy abszolúte nincs szükségem. Automatice zárkózom már el ettől az érzelemtől, mert ha valaki megszán… szánalmat érez irántam, akkor az azt jelenti, hogy gyenge vagyok. Gyenge kis porszem. Márpedig nekem nem szabad annak lennem. Erős francia vagyok én, bizony!
- Ne is feltételezz rólam ilyesmit, Kevin – hideg nyugalommal ejtem ki a nevét a mondat végén. Hirtelen hangulatingadozásaim már sokakra hozták a frászt, hiszen nem mindig tudják, mi váltja ki.
Bennem Gérárd Lacarte, az apám váltja ki ezt a hirtelen hangulatváltozást, ezt a tömérdek gyűlöletet, ami fellobban iránta. Ha meglátom, egy kanál vízben – vagy kanállal – meg tudnám fojtani, de még egyelőre nem sok esélyt látok arra, hogy ez megtörténjen.
Látom, ahogy az arcomat tanulmányozza. Egy pillanatra elszégyellem magam, és szándékosan fordítom úgy a fejemet, hogy a sebhelyek nagy részét ne is lássa. Nem akarom, hogy lássa, mert akkor bele fog kötni. Tudom, hogy nem fog rákérdezni… de biztos vagyok benne, hogy majd „véletlenül” szóba fogja hozni a dolgot, és akkor erről fogunk vitatkozni.
Most határozottan nem az a szándékom, hogy vitatkozzunk. Valójában… nem is tudom, mi a szándékom. De nem az, hogy vele összerúgjam a port.
Megvakarom az arcomat, és torkot köszörülök. Mikor visszafordulok pillanatok múlva, még mindig engem néz, az arcomat, és erre akaratlanul is felpaprikázom magam.
- Mi van? – kérdezem morranva. – Elütött az autó, és? – A hangom kényelmetlenül élesre sikeredik, így ezt korrigálván, tovább lépek.
- És mi történt veled azóta, mióta nem találkoztunk? – csípőre teszem a kezeimet, de továbbra sem fordítom felé a fejemet, hogy ne láthassa az arcom azon pontját, mely szinte tele van sebekkel.
920, na...Embarassed, NOTES: úgy imádlak. *-----*
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég
TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeHétf. Szept. 23 2013, 21:11


Dorian & Kevin



Hihetetlen, hogy megint találkozunk. Nem igaz, hogy nem bírt Franciaországban maradni… miért kellett neki ide jönnie? Semmi kedvem nincs újrakezdeni azt, amit elkezdtünk. Amikor elváltam tőle, repestem az örömtől, hogy nem kell tovább a hülyeségeit hallgatnom, és minden egyes idegesítő tényezőit elviselnem. Erre most… itt van, teljes életnagyságban, és biztos vagyok benne, hogy készen áll arra, hogy megkeserítse az életem.
Pont most… pont akkor, amikor az életem megváltozik, és arra kell törekednem, hogy minél jobban közelebb kerüljek Kirához. De úgy látszik most egy második küldtetésem is van: lekoptatni Dorian-t.
Bármennyire is szeretném, nem tudom leplezni magam. Hangos kurjantását nem tudom figyelmen kívül hagyni, de próbálok úgy tenni, mintha… összetévesztene valakivel. Lehajtott fejjel, behúzott füllel, farokkal, sietve lépkedek tovább, de nem adja fel. Kétségtelenül felismert. Fenébe!
Kezd kínossá válni a helyzet, az összes jelenlévő ember vagy engem, vagy Doriant bámulja furcsálló szemekkel. Éppen ezért kínos tekintettel lépkedek hozzá közelebb, és mikor közvetlenül előtte megállok, bosszúsan szólok hozzá.
Ne már. Mindenki minket néz. – bár általában nem foglalkozom a többi ember véleményével, most igenis zavar, hogy furcsán néznek rám. Olyan… idegesítő.
Mit keresel te itt? – kicsit sem sikerült kedvesen feltenni a kérdést, de az igazat megvallva nem is nagyon törekedtem rá. Bár nem szokásom a bunkózás a körülöttem élőkkel, mégis vannak kivételek… mindig vannak kivételek.
Semmi kedvem nincs ahhoz, hogy Doriant elviseljem. Rohadt egy irritáló személyiség, szegény apját eléggé sajnálom, hogy el kell viselnie ezt a… terrort? Nem is tudom, minek nevezzem. Számomra az lenne. Egy küszködés. Ha vele kellene élnem, előre megrendezném a saját temetésemet. Kiásnám a síromat. Vagy mind a kettő egyszerre….?
Még mindig arra törekszel, hogy az emberek agyára menj? – unottan forgatom a szemeimet. Talán a szavaim kicsit kemények, de régebben is számtalanszor hangsúlyoztam, hogy mennyire nem bírom. De ezek szerint nem túlságosan hatották meg őt, mivel az eddigiek alapján semmit nem változott. Tipikus Dorian… végigkiabál egy utcán csak azért, hogy észrevegye őt az a személy, akit az áldozatának jelölt magának. Semmit nem változott. Tényleg semmit.
Bár egy kisebb részem kíváncsi, hogy miért vannak sebhelyek az arcán, de csupán a makacsságom az oka annak, hogy nem kérdezek rá. Elkönyveltem magamban azt, hogy annak érdekében, hogy lekoptassam, nem fogok érdeklődni iránta, mert képes arra, hogy rájöjjön a szófosás és egy óráig beszéljen arról az időszakról, ameddig nem láttuk egymást. Bár… azért elég furán szemlélgetem az arcát, szinte süt a tekintetemből az értetlenség. De biztos vagyok benne, hogy Dorian megint alkotott. Kicsit szerencsétlen egy félvér, ebben egy percig sem kételkedem.


// Nyúúúúúú. *----* Béna, de szeretettel. Sétálóutca 1652498253

Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég
TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeSzomb. Szept. 21 2013, 00:44


Kevin & Dorian


Sétálóutca 1652498253 Mióta Fokrsba jöttem Lyonból, sorra érnek a balesetek. Először apám jön utánam meglátogatni, elcsap a kocsival – szépen befekszem a kórházba, gyógyulgatok… a csontjaim ripityára törtek, és pláne még a nyelvemet is elharaptam. Szörnyű, igaz?
Mióta kijöttem a kórházból, kicsit jobban figyelek arra, hová is lépek, merre megyek, jön-e kocsi, a közelben leledzik-e az apám, mert hogy elvileg még nem mozdult vissza Lyonba. Aminek nem igazán örülök. Elvégre, ki örül annak, hogy egy városban tartózkodik azzal az emberrel, vámpírral, aki nemrég, pár hónapja elütötte egy dzsippel? Még mindig viselem a hűtőrács nyomát az oldalamon, és viselni is fogom egy darabig, mert az a mocskos rohadék elég keményen megütött. Gyakorlatilag az összes csontom összezúzódott, és az orvosok szerint hatalmas mázlim volt, amiért egyáltalán túléltem.

Mindegy is. Túléltem, és most vígan sétálgatok az utcán, a karjaim persze rohadtul fájnak, ahogy a lábaim is, meg úgy mindenem, amióta az a dzsip elgázolt, de hát, nekem ezt dobta a gép. Legalább túléltem. Szívós egy dög vagyok, nem?
Igazából nem értem, hogyan is sikerült túlélnem. Biztos túlóráznak az angyalaim, mi? Ülnek a vállamon, elijesztik az ártó szándékú valamiket, és ha valamit rosszul csinálok, az orromra basznak egy nagyot a kalapáccsal, mi? Na, azt már nem. Inkább lesöpröm őket, mert eléggé idegesítőek tudnak lenni.
Kilépek az átmeneti lakásom ajtaján, majd becsukom magam mögött, és két kattanásra zárom be. Nem vagyok éppenséggel babonás, mert balszerencsét hoz, de jobb félni, mint megijedni.
A zsebembe teszem a kulcsot, a zenemasina mellé, és bedugom a füleimet. Nem akarok hallani semmit a külvilágból, csak sétálni akarok, kimozgatni a rohadt végtagjaimat, mert ha nem, odabüdösödöm a fotelomba.
Komolyan, most akkor tulajdonképpen Forks mi is? Falu, kisfalu, nagyfalu, kisváros, nagyváros, vagy mi a retek? Még sosem jöttem rá. Lehet, hogy nem is fogok?
Gyalog sétálok be. Egy: nincs kocsim. Kettő: FÉLEK is a kocsiktól, mert amikor meghallom, hogy beröffentik a motort, máris összerezzenek. Félve nézek körbe, de aztán rájövök, hogy igazából senki nem akar elütni, csupán közlekedni óhajt. De akkor is félek, pl a Dodge Ramektől. Azok a rohadt dögök alattomosak ám. A beton alatt közlekednek, és amikor nem figyelsz, hogy elcsap, hogy attól koldulsz…
Zsebre vágom a kezeimet, és megszaporázom a lépteimet. Hirtelen felindulásból eldöntöm: ma gyorskaját akarok enni. Vagy legalábbis ahhoz hasonlót. Mindegy. Mindenesetre valami egészségtelent, aztán gusztustalanul berúgni… bár, nem fog menni, lévén az anyagcserém rohadtul gyors. Valahogy örököltem ezt valahonnan, mert szinte még sosem rúgtam be. Nem tudom az okát, ezt valahogy elfelejtették velem közölni. Kimaradt az életemből a dolog. Lehet, hogy jobb is?
Mindegy.
Amint beérek Forks belvárosába – ? –, azonnal nézelődni kezdek, hátha látok valamit vagy valakit, ami vagy aki érdekes számomra. Nem is a ruhák miatt jöttem… inkább azért, mert végre rendesen körbe akarok nézni. Nem nagyon volt erre még alkalmam, mióta itt vagyok. Pedig… itt vagyok egy ideje.
Úgy döntök, beülök az egyik kávézóba. Kényelmesen megiszok valami kávékezdeményt, az alján maradt zaccot pedig inkább ignorálom, mielőtt mindent kipakolnék az egyik fikusz cserepébe.
Mióta összetört apám dzsipje, a véren kívül nem nagyon tudok bevinni semmit a szervezetembe, ami szilárd és kicsit is erősebb a kelleténél. Tehát, ami megmarad bennem, az a kávé, babapiskóta, vér. Ez a három. Le kellett mondanom a croissantról…
Milyen gáz ez már? Eszek valami nehezebbet, és rögtön kirakom a fajanszba. Mint egy bulimiás, mi? Undorító. Rohadtul utálom. Párszor majd bosszúból körbehányom apám kocsiját – aztán elviselem, ahogy beleegyengeti a betonba a fejemet –, és akkor megtanulja, hogy többször nem üt el.
Kisétálok a kávézóból, megüresedett zsebekkel, és mélyen elátkozom magam a saját baromságom miatt.
Elindulok egy random irányba, és a következő pillanatban egyenesen a pofámba nyomul egy régi, ismerős arc.
Ó, hello, Kevin!
Milyen régen is beszéltem vele… emlékszem a régi szóváltásainkra, az állandó csipkelődésekre, mikor elsőnek jöttem Forksba. Folyton a vérét szívtam – kár, hogy nem szó szerint –, és ezt valahogy sosem kultiválta. El sem tudom képzelni, miért.
Utána fordulok, és jó hangosan elkurjantom magam.
- Hé, hahó, Kevin! – kapálózok, hogy magamra vonjam a figyelmét. Ha tök süket, és nem fordul felém, akkor odamegyek, és hátba vágom. Biztos, hogy a nyakába fogok mászni, ha nem reagál rám. Nem ússza meg a velem való találkozást olyan könnyen…
Kíváncsi fejek fordulnak felém, ahogy hangosan kiabálok.
- Keviiiiin! – nyújtom el a nevét, jó hangosan, hogy biztosan meghallja.
701, na...Embarassed, NOTES: na csövi. Razz
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég
TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimePént. Szept. 20 2013, 22:37


Dorian & Kevin



Az életem fenekestül felfordult, mióta Kirával találkoztam. Eddig nem hittem a két ember közti kölcsönös ragaszkodáshoz, de most, hogy ezt a saját bőrömön tapasztalhatom, elég fura. Eddig ízig-vérig a testi igényeket kielégítő kapcsolatok híve voltam, most viszont kitartok amellett, hogy őt akarom megszerezni.
Mindig is azt hittem, hogy a bevésődés szívás. Egyetlen egy emberhez kötődsz, akihez hűségesnek kell lenned, meg kell védened, és meg kell adnod neki mindent, amit csak tudsz. Így rettentő idegesítőnek hangzik, egészen idáig biztos voltam benne, hogy én ezt nem fogom szeretni, ha eljön az én időm is, viszont… totál nyálasan fog hangzani, de sosem gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz. Végre azt érzem, hogy van célom az életben, amit mindenáron meg akarok valósítani, és ez felszabadít. Nem leszek többé hímringyó, ez biztos.
Durva, hogy amióta találkoztam vele, minden nap eszembe jut. Ez még sosem történt meg ezelőtt, hiszen csak egy éjszakára szereztem meg a lányokat, utána pedig elfelejtettük egymást, de ebben a… – nevezhetem kapcsolatnak? – dologban ilyenről nincs szó részemről. Kivételes alkalom, hogy tényleg meg akarok szerezni egy csajt, éppen ezért lenne veszteség, ha nem használná ezt ki.
Pár dologra szükségem van otthon, ilyen idióta háztartási cuccokra, meg pár új ruhát is be kéne szerezni, ezért muszáj kimozdulnom, és Forksban vásárolgatnom. Persze semmiképpen nem fog addig tartani, mint a cicababáknak… ’Jól áll? Jó a színe? Megy a cipőmhöz? Nem áll el itt-ott?’ Menj már, tíz perc alatt elvégzem a ruhákat, meg még tíz a többi dolog, és kész. Miért kell ezt ennyire túlbonyolítani?
A pénzemet és telefonomat eltéve pattanok be a kocsimba, majd beindítom, és elindulok. Nem sok idő telik el, már Forks szűkös utcáit taposom, egy normális bolt után kutatva. Egy-két ismerős arccal össze is futok, de legtöbbször egyik fél felől sem hangzik el köszönés, mivel… a fele az ágyamban kötött ki valamikor.
Ki ez itt? Neeee… Istenem, miért? Dorian jellegzetes arcát ezer közül felismerném, ez most is így van. Az archoz párosulnak a nem éppen kellemes emlékeim. Tulajdonképpen amennyi időt mi együtt töltöttünk… kis híján kinyírt a béna szövegeivel, és az idegesítő, be nem álló szájával. Azt hiszem nem is kell mondanom, hogy ezt most el akarom kerülni.
Lehajtott fejjel, szinte futólépésben száguldozok el mellette, de őt ismerve… simán észrevesz. De akkor nekem annyi. Ha meg kell ismételnem vele a folytonos szócsatáinkat… lenyúzom a saját arcomról a bőrt.

// Nyúúúúúú. *----* Béna, de szeretettel. Sétálóutca 1652498253

Vissza az elejére Go down
Mary Alice Brandon Cullen
Mary Alice Brandon Cullen
Vegetáriánus

⊿ Adminisztrátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2011. Dec. 15.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
1013

⊿ SZÜLINAPOM :
1901. Aug. 10.

⊿ ÉVEIM :
122

⊿ ŐKET KERESEM :
△ my husband's humanity

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeSzomb. Május 19 2012, 23:14

SZABAD JÁTÉKTÉR!
Vissza az elejére Go down
Mary Alice Brandon Cullen
Mary Alice Brandon Cullen
Vegetáriánus

⊿ Adminisztrátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2011. Dec. 15.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
1013

⊿ SZÜLINAPOM :
1901. Aug. 10.

⊿ ÉVEIM :
122

⊿ ŐKET KERESEM :
△ my husband's humanity

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeSzomb. Május 19 2012, 21:04


Olyan hihetetlen, milyen megnyugtató hatással van rám a férfi, hogy egy pillanatra meg is ijedek, és elhúzódom tőle. Félek, hogy túllépem azt a határt, amivel még meg tudnék birkózni, amit még be is mernék vallani Jaspernek. Márpedig a "vállára hajtom a fejem" című dolog már nem abba a kategóriába tartozik, amit szíves örömest elárulnék szeretett vámpíromnak. - Tudom, de azért egy próbát megér nem? Legfeljebb elbukom, de azért a legtöbb embert megpróbálom boldoggá tenni. - felelem vállat vonva, és zavartan a messzeségbe bámulok, üveges tekintettel. Sok ez az egész nekem, még mindig nem emésztettem meg a felét sem, azt hiszem, lesz mit átgondolnom, ha elválnak útjaink. Az pedig különösen jó lesz, hogy Jasper előtt a hazaúton titkolóznom kell. Még én sem értem ezt az egészet, nem akarom kusza gondolataimat rázúdítani, még ha úgy könnyebb is lenne, mert bizonyára meghallgatna, talán még tanácsot is adna, vagy pedig... Őt is összezavarom, és akkor már nem leszek egyedül, de az önzőség lenne a javából, így inkább, kösz, de nem kérek belőle. Ezzel egyedül kell megbirkóznom, és mikor sikerült rendezni fejben a dolgot, akkor majd elregélem Jazz-nek is, mi a csuda történt velem a sétálóutcában, míg ő távol volt tőlem. Ez nem csak számomra nehéz, de szerelmemnek is az lesz, főleg, ha majd látja rajtam, milyen összezavarodott vagyok, de ugyanúgy Joseph-nek sem könnyű ez, sőt, talán neki még rosszabb, mert ő még emlékszik is az együtt töltött időre, hiába csak bevésődése személyét látta bennem, én legfeljebb csak kinézetre hasonlíthattam arra a nőre. Pótolni próbálta az iránta érzett szerelmét, ki akarta tölteni az űrt, amit a lány hiánya hagyott itt maga után, és ezért nem ítélem el. Sőt, még büszkeség is tölt el, egyfajta csodálat a férfi iránt, hogy ő képes volt más lánnyal foglalkozni. Ha elveszíteném Jaspert, és találnék egy hozzá hasonló vámpírt, valószínűleg messzire kerülném, és nem tudnám még megpróbálni sem pótolni Jazz hiányát, szimplán csak nem menne. Nem mondom, hogy azzal, hogy velem létesített bizalmas kapcsolatot, maga a továbblépés, de a továbblépés lépcsőjének egyik foka, ami már sokkal jobb, mintha magába roskadna, és nem tenne semmit a fájdalom ellen. - Efelől szemernyi kétségem sincs, bár tényleg nem emlékszem. - felelem szomorkásan mosolyogva, de a kötelék, ami kettőnk közt lebeg, biztosít róla, hogy ez tényleg így lehetett. Nagyon aggaszt, most sokkal jobban, mint máskor, hogy nem emlékszem semmire sem emberi életemből. Ostobák voltak az orvosok, ha azt hitték, az átkozott, francos elektrosokk-kezeléstől majd helyre jön különös agyi működésem, és nem látom majd előre a dolgokat. Arra senki sem gondolt, milyen hasznos képesség ez? Rendellenes, hát és aztán, akkor mi van? Rengeteg dolgot nagyothallottam volna már előre, bár talán tényleg jobb, hogy átváltoztam ezzé a lénnyé, aki msot vagyok. Így senkinek nem jut eszébe kihasználni adottságom, kivéve persze a Volturit, de azok sem kaphatnak meg. Csak is a családom kaphat belőlem és képességemből, amit jó célra használok. - Nevezhetjük bosszúnak is. Én törtem ki a nyakát! - vetem oda büszkén, mikor ismét James-re terelődik a téma. Gyűlöltem a fickót és a nőjét, már azért, hogy Edward és Bella közé akarnak állni, hogy végezni akarnak legjobb barátnőmmel, az pedig, hogy ő volt a ludas vámpírrá válásomban, csak fokozta ezt. Úgy éreztem, megérdemli a halált, pedig ez nálam ritka.
Joseph a családomról kérdez, hogy hányan vagyunk, és lefogadom, az is érdekli, kivel vagyok együtt, ám ezt szándékosan kihagyom a mondandómból, elég az, amit már így is megtudott kedvesemről. - Ott van Carlisle és Esme, akik "nevelnek" minket, legalábbis az emberek így tudják. Örökbe is fogadtak minket, hogy ne legyen feltűnő, ilyen sokan vagyunk. Aztán ott van Edward, Emmett, és Rosalie, akikre testvéreimként tekintek. Edward párja, a már említett lány, Bella. Miatta kerültünk összetűzésbe a nomád vámpír, James csapatával. Én mondom, nagyon is megérte őt védelmezni. Jaspert pedig már említettem. - sorolom el hadarva a szeretteim nevét, és közben mosolygok. Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen családba kerültem, hogy a látomások elvezettek hozzájuk, mégis elkeseredettség áraszt el, hogy a mellettem ülő alakváltó nem kapott ebből a csodából. Szörnyen érzem magam előbbi hülyeségeimtől. Meglehet, az igazságot mondtam neki, de talán msot jobb lett volna visszafogni magam, s csak annyit felelni: Igen, boldog vagyok. Ehelyett én... boldogan áradoztam arról, milyen tökéletes is az életem, míg az övé korántsem az. Bocsánatot kértem már tőle, kinyilvánítottam sajnálatomat, mégsem érek el vele semmit, így inkább befogom a számat, és végignézem, ahogy egy egyszerű rúgással messze röpteti a pad mellett lévő szemetest. Közben én majd' megfulladok a fájdalomtól, nem bírom elviselni, hogy miattam szenved, csak mert egy ostoba liba voltam.
Ha képes lennék a sírásra, már zokogva görnyednék össze a padon, és egy mozdulatot sem tudnék tenni. Ehelyett mikor a farkas távozni készül, szavaira felugrom, utána nyúlok, de mire észbe kapnék, már sehol sincs, a levegőt markolom, vonyítása fájdalmasan sérti füleimet. Majdnem visszarogyok a fa ülőhelyre, ehelyett keresztülfutok a tömegen, a kocsiig meg sem állok, egy fickó még sikeresen fel is döntök, de nem állok meg, nem segítem fel, futok tovább, s csak a kocsinál állok meg. A járgánynak dőlök, szaggatottan veszem a levegőt, arcomat kezeimbe temetem. Csak akkor nézek fel, mikor megérzem Jasper illatát. Magamhoz húzom, szorosan átölelem, belélegzem nyugtató, édes illatát, s mikor felnézek rá, már mosolygok, közben belül egy világ omlott össze bennem...

|| Én is zárok, köszönöm szépen ezt a fergeteges játékot, még biztosan találkozunk! Wink Sétálóutca 2369310412 Sétálóutca 1594517283
Vissza az elejére Go down
Joseph D. Kenward
Joseph D. Kenward
Alakváltó

⊿ Adminisztrátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2012. Apr. 09.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
268

⊿ SZÜLINAPOM :
1642. Oct. 12.

⊿ ÉVEIM :
381

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimePént. Május 18 2012, 13:27

Sétálóutca Tumblr_m34xh1rCQt1qcm599o3_250 Sétálóutca Tumblr_m34xh1rCQt1qcm599o4_250
Mary és Beth...
Tényleg Te vagy az?

Mary Alice Brandon részére

Nem fűzök reményeket ahhoz, hogy megszólaljon. A helyében én sem tenném, ennyire egyszerű a dolog. De a Drága Mary ebben is különbözik tőlem. Aggasztja valami, ami a látomással kapcsolatos, látom rajta mekkora a nyomás, s mennyire nem tudja mit tegyen ezzel kapcsolatban. Sokszor láttam tőle ezt a kifejező, kétségbeesett tekintetet. Szavai ismerősek, már-már rám tökéletesen jellemzőek. Az a poén, hogy én önszántamból, minden lelkiismeret furdalás nélkül üldözök el magam mellől mindenkit. Lásd, a húgom rá a legjobb példa. De Marynek ez rossz, nem a természetes, már előre retteg mi lesz ha bekövetkezik. Annyira nem tudom róla elképzelni, hogy bárkinek is ártson, hogy szinte kedvem lenni felröhögni, azonban ezzel vérig sérteném, holott magán a szituáción poénkodnék, nem rajta. De ez a kis törékeny virágszál túlérzékenységből nem szenved hiányt, én pedig a legkevésbé sem vágyom még jobban felzaklatni amikor örülök, hogy ennyivel a bizalmába avatott. Így reakcióm egy felhúzott szemöldök a pillantása viszonzása mellett, majd szólásra nyitom a szám. -Nem felelhetsz meg mindenkinek drága Mary. Azt fogod tenni amit helyesnek gondolsz, s hogy eközben bántasz hozzád közel állókat, az elkerülhetetlen. Nem menthetsz meg mindenkit áldozatok nélkül. -Avagy nincs rózsa tövis nélkül. A sors lehet, hogy hozzám kegyetlen, ám hozzá lehetne kegyesek, eleget szenvedett már. Emberi élete maga volt a pokol, s aztán elmondása alapján a rá vadászó féreg olyan helyzetet teremtett, amiből egyetlen kiútja volt. És megint oda jutok ki, mi lett volna ha. Ez egy ördögi kör, de olyan gyorsan forog, hogy kezdek beleszédülni... Ő azonban kimondja helyettem az igazat. Nem egymásnak lettünk teremtve. Nekem Elisabeth volt a mindenem, s nem szép ilyet mondani, de Maryt csak kihasználtam, hogy tovább élhessek a múltban, őrülten keverve az akkori jelennel. Nem vagyok jó gyerek, de emiatt mardos a bűntudat. Elhúzom a szám míg ő felnevet és a feje a vállamra kerül. Hányszor éltem át ezt azokban az időkben... De most fordult a kocka, én vagyok az, akit megnyugtat a jelenléte. -Akkor is jó páros voltunk mi ketten -Fűzöm oda és már én is mosolygás félét vágok ki a pofámra.
-Tehát bosszút álltál. -Ez megnyugvással tölt el. Bár jobban szerettem volna, ha még életben van és én nyúzom meg pokoli kínok közepette, de be kell érnem ezzel. Elégtételt vett a sérelmekért, ügyes a kislány. -Mennyien vagytok ti ebben a bizonyos családban? -Üt szöget bennem a gondolat, ha már erről van szó.
- El sem tudom képzelni, milyen nehéz időszak lehetett ez számodra. De erős vagy. Itt ülsz, velem beszélgetsz, ez is azt bizonyítja. Lehet, hogy belül összetörtél, de még mindig itt vagy. Ez igazán... bátor dolog. Én erre nem lennék képes. -Veszi komolyabbra hangját, ezzel egy időben az én arckifejezésem is eltorzul. Nem szeretek a múlt ezen szakaszára gondolni, egészen idáig sikerült is elnyomnom magamban az emlékeket és vele együtt mindent. Mary érkezése azonban felszakította a régi sebeket. Kifejezetten örülök, hogy most nem látja milyen képet vágok. -Nem az én érdemem. Igazság szerint nem tudom mi keresni valóm van még itt. -És most nem a konkrét helyre, hanem a világra gondolok. Mira húzott magával, no meg a határtalan keserűségből lett értelmetlen harag és pusztítási vágy. Nem lelem örömöm már semmiben, de azt már nem mondom, hogy hányszor mentem fejjel a falnak és kezdeményeztem harcot abban a reményben, hogy talán alól maradok. Keserűségembe öröm is vegyül mikor beszélni kezd. Szereti a családját, hallom a hangján és nem kell látnom hozzá gyönyörű arcát, hogy megbizonyosodjam róla. A társa, ez a Jasper gyerek említésére azonban elkap a féltékenység, vagy valami hasonló gyűlölt és felesleges érzés, de azzal nyugtatom magam, hogy boldoggá teszi a pasas, megadja neki mindazt, amire én nem vagyok és nem lennék képes. Érdekes módon most, hogy Mary vámpír az iránta érzett valami megváltozott a számomra, mégsem tudom itt hagyni és mégis úgy tekintek rá mint egyetlen igaz barátomra. Semmi nem törölheti el a kapcsolatunkat, legyünk más fajból valók és más életszemléletűek. Küzdhetek ellene, de nem akarok. Túl jól esik a közelsége, mellette nyugodt vagyok.
Csodálatos, hogy tartozhatok valahová. Nem vagyok elveszett, és van miért küzdenem, van miért élnem. -Fejezi be végül, a szavak azonban égetően vésődnek be a tudatomba. Megforgatta bennem a nagykést, még akkor is, ha nem szándékosan tette. Érezhetően megmerevedek, ennél szarabbul nem érezhetném magam. Hümmögök párat, rám néz de én nem viszonozom a tekintetét, most nem keresem az arany íriszeit, legszívesebben ketté tépnék valamit, bármit, akármit. Megrázom a fejem, de nem szólok egy büdös szót sem, mentegetőzése tudom, hogy igaz, de nem vagyok képes kipréselni összeszorult mellkasomból egy lélegzetvételnyi levegőt sem. Elveszett vagyok, nincs miért léteznem, csak árnyékként járkálok a kibaszott világban, de helyemet hiába keresem, sosem fogom megtalálni. Nincs ezen mit szépíteni, mégis a legkegyetlenebb kínzásnál is fájóbb a beismerés. Persze hozzászoktam már, mégsem szeretem bevallani. -Képtelenség -Meredek magam elé, ismételve őt, majd felkelek a padról és telibe rúgom a mellettünk lévő szemetest, ami ennek hatására leszakad a fém tartóról és behorpadva messze landol, pedig még elég szépen vissza is fogtam magam. Háttal állok Marynek és két kézzel dörzsölöm az arcom, fáradt vagyok, nagyon fáradt. Mintha ezer évet hagytam volna ki az alvás terén, pedig alig vagyok fenn röpke 26-27 órája, de lehet van az már több is. Lényegtelen. Lehorgasztom a fejem és mély levegőket veszek, szívem szerint a bennem élő állatnak adnám át a teret, de sem az idő, sem a helyszín nem teszi lehetővé, hogy megtegyem. Ettől pedig még jobban szenvedek. -Azt hiszem mindkettőnknek lesz mit emésztgetni. -Ráncolom a homlokom és lehunyom a szemem, nagyokat pislogok, aztán összehúzódnak szemeim, küzdök önmagammal, már nem tudok maradni, nem vagyok képes elviselni a nőt, bármennyire is akarom. -Mennem kell Mary. Csak... Csak vigyázz magadra. -Hörgöm reszelős hangomon, biztos nem ezt várta tőlem, de minél messzebb akarok kerülni tőle, csak átváltozni és kimerülésig rohanni a gondok elől. Remélem elvisz a szívinfarktus és nem fogok tudni felkelni, nem kell tovább elviselnem saját magamat. Egyre távolodom tőle, erős öles léptekkel keresem a helyet ahol végre alakot ölthetek. Ha utánam jön, akkor sem állok meg, csak rázom a fejem, időre van szükségem. Végül a kihalt utca elég teret biztosít, mint akit puskából lőttek ki, úgy iramodom neki, futás közben szakad szét rólam a ruha, s abban a pillanatban nem vagyok több egy hatalmas bundás farkasnál. Mikor elég messze kerülök az eget vonyítom. Hangom messze száll a széllel.


________________________________________
Drága Mary, nagyon tetszett a játék, de kikészült a karakterem. Remélem még kínzod a szívem jó pár alkalommal, igazán köszönöm a játékot Wink
Vissza az elejére Go down
Mary Alice Brandon Cullen
Mary Alice Brandon Cullen
Vegetáriánus

⊿ Adminisztrátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2011. Dec. 15.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
1013

⊿ SZÜLINAPOM :
1901. Aug. 10.

⊿ ÉVEIM :
122

⊿ ŐKET KERESEM :
△ my husband's humanity

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimeSzomb. Május 12 2012, 16:09

Sétálóutca Aly_www.kepfeltoltes.hu_ Sétálóutca Alice-cullen-alice-cullen-29104609-400-400_www.kepfeltoltes.hu_ Sétálóutca Alice-cullen-alice-cullen-29104586-400-400_www.kepfeltoltes.hu_
;; My old friend... who are you..?

Lehajtom a fejem, hangosan sóhajtok, karjaim ismételten ernyedten hevernek mellettem. Nem akarok erről beszélni. Nem akarok még gondolni sem arra, hogy így talán széthullik az egész családom. Azt márpedig nem tudnám végignézni. Bellát így is, úgy is elveszítjük, s lehet, Edward eleinte gyűlölni fog engem, egyszer meg fogja érteni, miért így cselekedtem. Hiába figyelmeztettem volna őt, vagy a többieket, azzal őket is veszélybe sodortam volna. Nem veszíthetünk el még több embert. Nehéz lesz, borzalmas, de túl fogunk jutni rajta, mindent megoldunk, bármily lehetetlen is a helyzet. Szívesen áldoznám fel magam én húgom helyett, nem tehetem. Ő érdekesebb, lássuk be, én csak döntések alapján látom a jövőt, ő pedig immúnis a képességekre, egy pajzs az ajándéka, ami megvédheti az egész kastélyt, ha úgy tetszik, legalábbis egy részét. Számukra én kevésbé vagyok jelentős, így hát nem tehetek semmit, csak a többieket is magammal rántanám, többek között Jaspert, neki pedig nem eshet bántódása! Végül kelletlenül ugyan, de a farkas felé fordítom fejem, s felelek. - Úgy néz ki, ugrik egy családtagunk. Elveszítek egy személyt, aki fontos nekem, ezt pedig nehéz elviselni. Ami még rosszabb, hogy közben én is megbántok majd "embereket". - Nem akarom elárulni mindezt, de mikor szemeibe pillantok, mint a csapból, ömlenek belőlem a szavak. Képtelen vagyok titkolózni előle, egy különös érzés fog el, miszerint minden egyes, aprócska részletet el kell árulnom neki az életemből, s bevallom, ez megrémít. Nem is kicsit. Milyen ostobaság már, hogy egy olyan természetfeletti lénynek áradozzak jelentéktelen dolgokról, akire még csak nem is emlékszem, aki talán nem is önmagamért szeretett. Meg kell hagyni, ilyet még sosem éreztem, ez nagyon új nekem, de valahogy meg fogok birkózni ezzel is, nem adom meg magam egykönnyen a különös érzésnek, a bizonytalanságnak, az ismeretlennek. Mondatára csak szomorúan elmosolyodok. - Mi lett volna ha... Ne emészd magad. Vámpír lettem, ez volt megírva számomra. Nem egymásnak lettünk teremtve, meg ilyenek. - halkan, szinte élettelenül nevetek, majd vállára hajtom a fejem, és próbálom elképzelni, milyen lehetett vele beszélgetni a kórteremben. Ha már emlékeim nincsenek, legalább most, így ebbe az agyba bevésem képzelődésemet, mintha valódi emlékek volnának. Csak ennyit tehetek, kétlem, hogy valaha visszahozhatnám emberi életem picurka darabkáit. Elvesztek átváltozásom közben, mintha köd nyelte volna el őket. A 'miért'-eket és a 'hogyan'-kat nem tudom megválaszolni, de így kellett történnie. Rettenetes, ha belegondolok, ugyanakkor könnyebb is úgy, hogy nem tudom mit veszítettem. Most mégis úgy érzem, tudni akarom. Nem tudom, mit mondok majd Jaspernek amint búcsút int régi barátom, de valahogy közölnöm kell majd vele. Annyi szent, hogy ez nem olyan téma, amit egy száguldó autóban, hazafelé megbeszélhetnénk. El fogom neki mondani, de kell egy kis idő, egy kis idő, hogy egyedül legyek, és átgondoljam a történteket. - A nyomkövetővel néhány röpke éve végeztünk. Akkor tudtam meg, hogy mi történt velem. Megölte az orvosomat, ha már engem nem kaparintott meg vacsorára. - mondtam kissé fojtott hangon, s nyeltem egy nagyot. - Szemet vetett testvérem halandó választottjára, és meg kellett védenünk őt. Most már ő is a család tagja. - utolsó mondatomat büszkén, örömittasan mondtam, mintha nem őt kéne elveszítenem heteken, talán napokon belül. Szomorú, de ez az igazság. Bella elhagy minket, még ha a családunkért teszi is önfeláldozását.
Teljes figyelemmel hallgatom Joseph szavait, s elképzelni sem tudom, milyen fájdalmakat élhetett át, mikor elveszítette örök szerelmét. Nehezemre esik hallgatni, hogy szenvedett, talán még a mai napig is, én pedig nem tehetek ellene semmit. Nem akarom, hogy boldogtalan legyen, márpedig szavai alapján csak erre tudok következtetni. - El sem tudom képzelni, milyen nehéz időszak lehetett ez számodra. De erős vagy. Itt ülsz, velem beszélgetsz, ez is azt bizonyítja. Lehet, hogy belül összetörtél, de még mindig itt vagy. Ez igazán... bátor dolog. Én erre nem lennék képes. - felelem még mindig vállára hajtott fejjel, lehunyt szemmel. Egyszerre tölt el bánat, s öröm. Egyrészről szomorú, hogy elveszítette a számára legfontosabb személyt, másrészről megrészegült vagyok az örömtől, hogy emberi létem egy apró része visszatérhetett a férfivel együtt. Különös érzések keringenek most bennem, kissé zavarodott is vagyok talán, de boldog. Természetesen mindig is Jasper lesz számomra az igazi, csak vele lehetek boldog, de képtelen vagyok megtagadni magamtól ezt az örömöt, amit Joseph nyújt msot nekem. Meg kell értenie ezt Jaspernek is, bizonyára meg is fogja, ámbár kicsit félek, mi lesz a reakciója, ha fény derül a farkasra. Nem akarom, hogy viszályt szítsanak, de talán elfogadják majd, hogy mindketten fontosak számomra. Visszatért egy személy a múltamból, ez pedig persze fantasztikus dolog, ugyanakkor lehangoló is, és kissé zavaró. Olyan kettős érzések csapnak le rám, hogy a levegőt is nehezebben, szaggatottan veszem, mellkasom nehéznek érzem, mintha egy kőtömb lenne rajta, és kellemes érzés áraszt el, hogy a farkas közelében lehetek.
Mikor arra kér, hogy meséljek a családomról, a kellemes érzés csak fokozódik, úgy érzem, a szívem kétszeresére nő, és egy mosoly csüng ajkaimon. - Miután vámpír lettem, meg voltam rémülve, nem értettem semmit, egyedül voltam, magányosan. Bántottam embereket, nem is tiszta a lelkiismeretem emiatt még a mai napig, de nem tudtam kontrollálni a szomjam, nem tudtam uralkodni felette. Borzasztó volt. Aztán jöttek a látomások, amiktől nagyon ledöbbentem, de segítettek megtalálni a boldogságom. Láttam, hogy egy őzet üldözök, és belőle táplálkozom. Akkor még nem értettem, mi ez az egész, de rátaláltam egy másik vámpírra, akivel a mostani családomhoz mentünk egyenesen, s ők segítettek nekünk. Jasperrel a mai napig együtt vagyunk, szeretjük egymást, még mindig ezzel a bizonyos családdal élünk. Csodálatos, hogy tartozhatok valahová. Nem vagyok elveszett, és van miért küzdenem, van miért élnem. - magyarázom hosszan, és lassan felnyitom szemeimet, hogy tőle elhúzódva arcára pillantsak. Ekkor döbbenek csak rá, mit is mondtam neki, s ha képes volnék rá, az arcom paradicsom színű lenne a szégyentől. Nem akartam megbántani, megsebezni, mégis szavaimmal talán pont ezt értem el. Neki nincs szerelme, nem tartozik sehová, ha minden igaz, ez a felismerés pedig olyan számomra, mintha jeges kést mártanának belém. - Joseph, én... Sajnálom. - sütöm le szemeimet, és zavaromba egyik rám aggatott karkötővel kezdek babrálni. - Köszönöm. Szeretném, ha tudnád, hogy te is számíthatsz rám. Bármi gondod van, nyugodtan fordulj hozzám. Nem akarom, hogy egyedül érezd magad, én... - szavam elakad, nem tudom, hogyan is folytassam, fogalmam sincs, mit szólna ehhez a családom, de nem hagyhatom így itt Őt, nem tehetem. - Kérlek, csak... Ez roppant fura. Még nekem is. Ez az egész helyzet... képtelenség! - nevetek fel keserűen, és finoman belebokszolok a vállába, majd halvány mosolyt villantok rá.
Vissza az elejére Go down
Joseph D. Kenward
Joseph D. Kenward
Alakváltó

⊿ Adminisztrátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2012. Apr. 09.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
268

⊿ SZÜLINAPOM :
1642. Oct. 12.

⊿ ÉVEIM :
381

TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitimePént. Május 11 2012, 20:35

Sétálóutca Tumblr_m34xh1rCQt1qcm599o3_250 Sétálóutca Tumblr_m34xh1rCQt1qcm599o4_250
Mary és Beth...
Tényleg Te vagy az?

Mary Alice Brandon részére

Nem, ez csak... egy lényegtelen látomás volt. -Közli, de meg sem erőlteti magát, hogy hihető legyen, hát én sem töröm magam azért, hogy leplezzem a pofámra jól kiülő arckifejezést amiről hang nélkül is ordít a tudod-kinek-meséld-be... -Akkor fussunk neki még egyszer, mert ha nem ismernélek akkor sem hinném el, hogy egy ártatlan tündérmese előzetest láttál az előbb -Oldalra döntöm a fejem, komoly ábrázattal próbálom rávenni, hogy beszéljen. Minek erőlködöm? Millió dolláros kérdés, csakhogy a lóvéval kitörölhetem akkor se vagyok előrébb. Persze mondhatok neki akármit, nem ismer meg, nem rémlik neki semmi belőlem, jóhogy nem fog csak úgy megbízni bennem, tiszta sor, de ne nézzen madárnak mert nem tollas a hátam, esetenként szőrös ezt elismerem, de na...
Megrázó élménynek nyugodtan elkönyvelhetem ezt a találkozást, de hogyan fogom feldolgozni, hogy a nő egy vámpír... Olyan törés ez nekem amire nincsenek szavak. Örülök is meg nem is, meg lehet érteni ha nem ujjongok kitörő lelkesedéssel, de itt vagyok nemigaz? Nem téptem szét, nem próbáltam ártani neki, sőt, éppen az ellenkezőjével vacakolok. Úgy látszik még nálam is vannak még csodák. Igen, csodaszámba megy minden önzetlen segítőkész tettem, de Maryvel bármi is lett belőle nem vagyok képes a rohadék formám hozni, túl értékes és annál sokkal nagyobbra tartom őt. Ami megtörtént megtörtént, tovább kell lépnem és ki kell élveznem minden hátralévő közös pillanatot, mert utána nem hiszem, hogy látni fogom még egyszer. Miért mondom ezt? Megérzés. Az ösztöneim pedig rosszat súgnak, hallgatnom kell rájuk mert eddig sose hagytak még cserben és mindig előre jelezték ha valami nem stimmelt. A nő egész jelenléte, vámpírléte is megzavar, de nem szabad elfeledkeznem a kedves családjáról, bárkiket is szedett össze. Maga a puszta tény, hogy nincs egyedül számomra bekapcsolja a vészcsengőt, ahelyett, hogy örülnöm kellene a boldogságának. Azon a pokoli éjjelen a sors másnak szánta őt nem pedig nekem, és leszámítva a rohadt férfiúi büszkeségem azt mondom jobban járt, mert mellettem nem várt volna rá semmi jó. Mindent megadtam volna, akár a csillagokat is lehoztam volna az égről egyetlen mosolyáért, ám azt a mosolyt nem Mary Alice Brandontól vártam volna, hanem az én drága Bethemtől. Annyira vissza akartam kapni a bevésődésem és annyira be akartam helyettesíteni ezzel a szegény lánnyal, hogy csaknem beleőrültem. A végén a saját elmém tett volna a sírba, arról nem is beszélve, hogy újra végignézhettem volna ahogy lassan ő is megöregszik mellettem, aztán minden kezdődött volna elölről. Nem, nem bírtam volna megemészteni az újabb gyászt.
'Nem emlékszem semmire, de kiderült néhány dolog, és... Volt az intézetben egy idősebb férfi, azt hiszem ő kezelt engem. Átváltoztatott, mert egy nomád vámpír, egy nyomkövető engem üldözött. Megmentett engem, ahogy... te is akartál. Jó, tudom, nem értem tetted. De köszönöm, még ha csak azért is történt, mert hasonlítok egy számodra fontos személyre' -Ha hamarabb érek oda... -Kezeim ismételten ökölbe szorulnak, pontosan fel tudom idézni a vér áztatta folyosó emlékét. A töménytelen fémes szag annyira elnyomta a vámpírszagot, hogy nem vehettem észre, hogy azon az átkozott vérszívón kívül még egy megfordulhatott a kibaszott rácsok között, márpedig az elmondása alapján nagyon úgy fest a dolog. -Tudod mindvégig azt hittem, hogy az a nyomorult orvos vett el tőlem téged, de pont ő volt az aki megmentett... Milyen ironikus... Az alatt az egy év alatt számtalanszor ki akartam csinálni, és ha megteszem te most nem lennél itt... -Nem tudom mit kellene éreznem. Eszembe jut a húgom, aki ha akarta volna megölhette volna a vámpírt, mégsem tette. Rajtam kívül ő simán megtehette volna, mégis azt mondta nem fog belefolyni és milyen igaza volt... Mintha érezte volna, mintha tudta volna, hogy nem szabad végeznie a vérszívóval. Viszont én annyira féltettem Maryt, hogy teljesen elvakultan el akartam távolítani a közeléből a vérszívót, mit sem tudva mi zajlik a háttérben. Sokáig csóválom a fejem magam elé révedve, ha még valamit megtudok ami ennyire pofán üt, hát esküszöm az égre felrobbanok és apró cafatokra esem. Azt hiszem Johny Walker cimborám mellé kell valami izmosabb kísérő is ezek után. A köszönete... nem tudok rá mit mondani. Nem tartozik semmivel, nem várok semmit, én vagyok az utolsó személy a földön akinek bármi is járna. Az agyam ezer felé kattog, folyton az jár a fejemben mi lett volna ha. Nincs értelme jól tudom, feleslegesen agyalok olyasmin amin nem tudok változtatni. -És azt nem tudod mi lett velük? -Nyilván a két vámpírra céloztam akik így vagy úgy felelősek az átváltozásáért. Remélem kínok között pusztultak el, de jobban örülnék ha személyesen gondoskodhatnék róluk.
Üres tekintettel nézem az arany színű tekintetet. ' Nem akarom felszakítani a régi sebeket, vagy ilyesmi, de hogy bírtad elviselni, mikor elveszítetted Őt? ' A kérdésre olyan üressé válok, hogy komolyan még levegőt is elfelejtek venni. -Még ha a testem nem is, de a lelkem vele halt. Erre nincsenek szavak -Lehunyom a szemem és mély levegőt veszek, emlékképek hada bombáz hirtelen.
Spoiler:

Hunyorogva térek vissza a valóságba. Azon a nappalon szűntem meg létezni, azon a nappalon az én szívem is megszűnt dobogni. Akkor és ott hiába téptem fel az ereimet, hiába döftem magamba pengét, a végzetem gúnyosan azt akarta, hogy ne legyek képes utána menni. -Egy farkas életében csak egyszer talál társra, ha elveszíti mindent elveszít. -Fogalmam nincs miért érzem úgy, hogy ezt meg kell osztanom vele. Talán azért, hogy jobban megértse miért akartam annyira, hogy Beth helyébe lépjen. Fáradtan húzom le a pofámon a rá kiülő verítéket, karjaimat aztán magam mellé ejtem. A múlt fájó erővel mar bele a régi sebeimbe, sósavval locsolgatja, hogy biztosan nagyobb legyen a kínlódásom.
-Valahogy nem lepődök meg, hogy nem nagy állatbarátok. -Gúnyosan jegyzem meg, hogy végre visszatérjek a valóságba, hogy kitépjem magam a rothadt képzeletbeli láncok öleléséből. -Mesélj róluk egy kicsit. -Ezt már szelídebben kérem, egyrészt azért, mert tényleg kíváncsi vagyok hová sodorta az élet, másrészt azért, mert nem árt az informálódás.
Első reakcióm, hogy megdermedek. Az érintése és a feltett kérdése egyszerre váltja ki nálam mindezt. Hogyan lehetnék az? Egyszerűen csak lézengek a rohadt világban, már nem érzek semmit az ürességen kívül, örömöm mi lenne? Mindenki meghalt vagy elhagyott akit szerettem, de az a poén, hogy már nem is igénylem senki társaságát. -Jah. Igen, mondhatni. -Bólogatok mint aki jól végezte dolgát. Mi a fenének keseregjek? Nem bírom ha sajnálkoznak körülöttem, elég ha én teszem elmebeteg pillanataimban. Mirát sem véletlenül űztem el magam mellől. Akkor Maryvel miért tennék kivételt? Arany színű íriszei melegséget árasztanak felém, belefeledkezem és viszonzom azt, az arcvonásaim ellágyulnak. Semmit nem változott. Csak most esik le. Lehetett belőle akármi, történhetett vele bármi, ő mindig is az én jószívű, zavaros fejű embernőm marad. De hogy ne tűnjön annyira mellbevágónak a felismerés, gyorsan megköszörülöm a torkom. Úgysem húz ki belőlem többet, ellenben van amit mégis meg akarok osztani vele. -Nézd Mary, bárhogyan is alakult a te vagy az én életem, és bárhogy is folytatódik, remélem egyszer talán visszakapod a velem kapcsolatos emlékeidet. Nem tagadhatom meg önmagam, így nem mondom, hogy könnyű nekem ez a helyzet, és sosem hittem, hogy egyszer ezt mondom egy vérszopónak de előtted mindig nyitva áll az ajtóm. Már ha be tudsz jutni rajta Pushban. -Vigyorgok mint a tejbetök, fogalmam nincs miért. Azt hiszem a vámpírszag eljutott az agyamig és szétmarta a működő képes részeket.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
TémanyitásTárgy: Re: Sétálóutca   Sétálóutca Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Sétálóutca

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Sétálóutca a város szívében

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Welcome to Forks! :: Forks Belváros-