A FÓRUM BEZÁRTA KAPUIT!
 
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
MiniChat
Születésnap
Négy évesek lettünk!

Ünnepeld velünk te is ezt a csodálatos napot, hiszen nem mindennapi, hogy egy fórum a mai világban évekig fennáll. Természetesen hullámvölgyeink nekünk is voltak, de még mindig áll a csodálatos világunk, és bátran állíthatjuk, hogy miénk az egyik legjobb, ha nem az egyetlen Twilight alapú fórum, ami kitartott az évek során. Köszönjük ezúttal is a régi tagjainknak, hogy velünk voltak, az újaknak, hogy csatlakoztak hozzánk, és a jövendőbelieknek, akik talán közénk fognak tartozni. Még sok-sok évet kívánok a fórumnak, és természetesen a tagoknak is kellemes időtöltést és aktív játékokat! Hivatalos dátum: 2011. november 23.
Legutóbbi témák
» Ment, nem ment...
by Gerard Williams Hétf. Aug. 01 2016, 01:25

» Kórház
by Gerard Williams Hétf. Aug. 01 2016, 01:22

» A staff közleményei
by Hayley A. Witcher Pént. Júl. 29 2016, 20:58

» Nem leszek elérhető...
by Hayley A. Witcher Hétf. Júl. 25 2016, 10:29

» Játékostárs kerestetik
by Edwin Pearson Kedd Júl. 19 2016, 23:50

» Rendőrörs
by Lana Peterson Vas. Júl. 17 2016, 11:35

» iZombie frpg
by Vendég Vas. Júl. 03 2016, 13:07

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (27 fő) Szer. Aug. 03 2022, 21:55-kor volt itt.
Statistics
Összesen 79 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Veronica Marsh

Jelenleg összesen 12571 hozzászólás olvasható. in 1636 subjects

Megosztás
 

 Könyvesbolt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hayley A. Witcher
Hayley A. Witcher
Ragadozó

⊿ Moderátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2012. Nov. 09.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
301

⊿ SZÜLINAPOM :
1993. Apr. 04.

⊿ ÉVEIM :
31

⊿ ŐKET KERESEM :
Lily, az ikertestvérem

TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeCsüt. Május 19 2016, 08:07


Szabad játéktér!
a játék itt véget ért



Twilight After Dark

Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeHétf. Jún. 01 2015, 00:45


Peter & Jasper

Hello, my old friend!






*Nem tudom a lelkem mélyéig lenyomni idegességem, ezúttal nem. Újszerű ez is - korábban nem töltött el aggodalommal a találkozás Peterékkel, hiszen Alice előtt ők jelentették a "családomat", már ha ragadozó vámpírok esetében van egyáltalán létjogosultsága ennek a szónak. A magunkfajták kötődése, ha nem életük-haláluk társáról van szó, más, mint Cullenéké. Carlisle szerint a vegetáriánus életmód emberközelibb mivolta lehet ezért felelős, ha a vámpír az önuralmat fejleszti magában a ragadozó helyett, akkor megőrzi (vagy visszaszerzi) képességét az emberihez hasonló szorosságú kapcsolatok, például a családi viszonyok megélésére. Hát, nekem ez a magyarázat éppen a társ-kötődés miatt sántít, hiszen az - a többi társas kapcsolattal ellentétben - sokkal szorosabb kötelék, mint amit emberek valaha megtapasztalnak. Olyan intenzív, testi-lelki-szellemi szinten egyaránt megnyilvánuló közösség, ami valóban képes akár önmagában értelmet adni a létezésnek. Nem csoda, hogy a háborúban egyik vérbosszú követte a másikat az elveszett szerelmek miatt... Ezen a ponton megtorpanok türelmetlen sétámban, s a gondolatmenetben is. Mély lélegzetet véve, a levegő hosszan kifújva zökkenek vissza saját testembe, s egyszersmint terelem el figyelmem a zavaró emlékekről. Nem most, nem itt - nincs háború, s itt nincs is helye. Nem akarok ismét belebonyolódni mindabba, mit a Monterreyben töltött időre emlékezés bizton kiválthat belőlem. S különben is: szükségem van Alice-re, hogy szembe tudjak nézni saját hajdanvolt tetteimmel. Nem áll szándékomban akár csak belegondolni is, amíg egyedül vagyok. De persze Peter közelsége óhatatlanul is felidéz emlékeket, hiszen sokáig, évekig együtt vettünk részt abban a mészárlásban, és... Nem! Elég! Nem most van itt az ideje a számvetésnek. Inkább a közelgő motorzúgás felé hegyezem a fülem, s az ismerős érzelmek kisugárzását keresem. Megjöttek, akikre vártam.*
*Lelkem mélyéről előkaparom az elraktározott nyugalmat, felidézem az elmúlt évek egyre fakóbb, nyugodt és boldog légkörét, hogy aztán magam köré vessem, akr halász a hálóját. A környező házakban alvó emberek lélegzése elnyugszik, álmuk elmélyül, bár nem nekik szánom az ajándékot, hanem a szintén idegesnek rémlő Peteréknek, s persze magamnak. Ha a környezetem higgadt, akkor jó eséllyel maradok én is az. Peter megszólításán halványan elmosolyodom, meg sem próbálom tagadni. Harcos vagyok, igen, s öreg is - bár ez utóbbi nézőpont kérdése. A délieknek valóságos matuzsálemek vagyunk, de Volterrában ez az egy-másfél évszázad... Elég, vágom el ismét a rossz irányba vezető gondolatot. Most aztán jól jön az, hogy Edward mellett mindenki igyekezett megtanulni a gondolatai moderálását legjobb tudása szerint. Nyújtom én is a kezem, érintésemmel egyrészt felerősödik a megnyugtató, ellazító hatásom, másrészt viszont óhatatlanul átszivárog valamennyi az ezzel leplezett idegesség-érzésből is. Bármennyire paradoxnak tűnne is ez egy ember számára, egy vámpír érzelem- és gondolatskálájában még soknak sem tűnik. Miután Petert ily módon üdvözöltem, Charlotte következik, ő természetesen kézcsókot érdemel. Végtére Cullenek között felélesztettem magamban a régimódi déli úriember neveltetését, amit oly lelkesen hagytam magam mögött a vámpírháború elején. Hiszen egy szörnyetegnek nincsen szüksége társadalmi normákra és beidegzésekre, nem igaz?*
*Mindenesetre nem Peter az egyetlen, aki újdonsággal szembesül: a döbbenet mindhármunk esetében szinte kézzelfogható, tekintetem előtt a meghökkenés erős, levendulalila árnyalata színezi a világot. Őket az én vörösöm, engem viszont az ő íriszeik lepnek meg. Leginkább aranyba hajló, de még narancsos színre hajaz, s az átállás alatt álló vámpírok szeme ez: Alice is ilyen tekintettel szembesített engem, mikor először találkoztunk, s még ő maga is csak tanulgatta a vegetáriánus életmódot. Ám mikor Peterékkel utoljára találkoztunk Denaliban, Nessie születése után nem sokkal, még embervéren éltek mindketten.Néhány pillanatig meredten bámulunk egymásra, s mivel én tartok tőle, hogy megtörjem a csendet, Peter teszi meg. A kérdés látszólag egyszerű, ám fojtott hangja is mutatja, mégsem az. Charlotte idegesen összekulcsolt kezeire, ajkát beharapó zavarára pillantok, aztán Peter elgondolkodó, magyarázatot kereső testtartására... felsóhajtok. Hogy is lehetne mindezt röviden összefoglalni?* - Ezt nem nekem kellene kérdeznem? *dobom vissza inkább a lehetőséget, hogy ezzel is időt nyerjek. Nem tudom, felkészültem-e rá, hogy hangosan ismertessem az eseményeket, hogy beavassak valakit objektíven, anélkül, hogy őrült indulatok ragadnának el - egyáltalán, akarom-e, hogy ismerjék a történetet, vagy elég, ha csak a következményeket, a jelen helyzetet vázolom fel? Nem egyszerű dilemmák ezek számomra.*



Note: Nessie-t nem védtük a Volturitól, a könyvbéli születése utáni események itt nem történtek meg Very Happy
Words: 648 (Én szeretelm tudni, mennyit írtam Very Happy)
Music: Imagine Dragons - Who We Are
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég
TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeCsüt. Május 28 2015, 17:57

cold water surrounds me now

And all I've got is your hand
Lord, can you hear me now?
Or am I lost?


Eléggé izgulok most, hogy ismét találkozunk ennyi év után. Jasper örök életem legnehezebb időszakában vált a társammá, pártfogómmá, és Maria után vállt-vállnak vetve segítettük egymást, ahol csak tudtuk. Azt hiszem, Charlotte látja is rajtam az idegességet, mivel vezetés közben ujjai a váltót markoló kezemre simulnak. Fogalmam sincs, milyen elképesztő intuícióval, de mindig megérzi, hogy éppen mire van szükségem.
Jól emlékszem az időszakra, mikor Alice csatlakozott vándorló hármasunkhoz, és elcsábította - egy pillanatig sem aggódtam, hiszen végtelenül boldoggá tette a barátomat. Az ilyen fénylő üstökösök átsuhannak az öröklét morózus hömpölygésén, és egy pillanat alatt fénnyel vonnak be mindent.

Alice Jasper üstököse volt. Charlotte pedig az enyém. Törvényszerűnek tetszett, hogy elváljunk, ám bizonyos időn belül mindig keresztezik egymást az útjaink. Hiányoztak már, az ismerős idegenek a múlt vásznáról, ami az elmémben sosem fakulhat meg többé. (Tulajdonképpen fáj a gondolat, hogy mindenre egyformán emlékszem. A kínra Jasper szemében, mikor a pajtában először kellett újoncot gyilkolnia éppen úgy, mint arra a könnyed eleganciára, amivel Alice egy esős napon egyszerűen odalépett hozzá. Lyukat égetnek belém a magammal hurcolt mementók, amikre senki - komolyan senki - nem akarna emlékezni. Az éjszaka, mikor Charlotte apját levágtam az egyik tartógerendáról, és meredten néztem a holttestét órákon át. A napsütötte délután, mikor száraz volt a fű, és anyámat sírba tettük egy idegen ország idegen földjén. Az ilyen pillanatok nem kopnak le soha.)

 Most azonban, mikor kiszállunk az autóból, és az egy pittyegést követően bezárul, már biztosan tudom: a gyászos gondolatoknak mára vége. Jaspert már messziről érzem, így Charlotte-ot felé kormányozom a szűk utcák ölén áthaladva. Ő is izgul, a szája sarkát harapdálja, ami valahonnan a 20-as évekből maradt rá. Gyönyörű.
- Öreg harcos! - szólítom meg vidáman, és a jobbomat nyújtom felé, mikor végre belebotlunk a szőke vámpírba, akihez utoljára hét éve volt szerencsém, a kis Nessie születése után.
Meglep a merevsége. Az elutasító merevség, ami az egész lényéből árad. Megdöbbent, elgondolkoztat. A szemébe nézek. Valami más. Valami különös. Egek! - Mi történt? - kérdem fojtott hangon, mert bizonyos vagyok abban: ezúttal kétharmadunk szeme aranysárgán világít, és ebbe Jasper nem tartozik bele.


♠ kit érdekel, hány szó? ♠ cold water ♠ reunion ♠


A hozzászólást Peter McKenzie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 01 2015, 09:32-kor.
Vissza az elejére Go down
Jasper W. Hale
Jasper W. Hale
Ragadozó
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2015. Feb. 08.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
116

⊿ SZÜLINAPOM :
1845. Sep. 21.

⊿ ÉVEIM :
178

TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeSzer. Május 27 2015, 23:49


Peter & Jasper

Hello, my old friend!






*Természetesen tudok Peter érkezéséről. Akinek jóstehetséggel megáldott felesége van, az jobb, ha hozzászokik, hogy nem érik váratlan találkozások... legalábbis nem sűrűn. Ami azt illeti, hirtelenjében nem tudok rá visszaemlékezni, hogy Alice ne figyelmeztetett volna minket időben valakire, kivéve persze, ha az ő csavaros kis logikája szerint úgy volt helyes, de őszintén... az se egyszerű móka, hiszen Alice meglátja, akkor Edward szintén, ő semmit nem titkol a szűkebb családja elől, ha viszont Nessie tudja, akkor szinte biztosan elcsacsogja Rose-nak vagy Esmének, esetleg mindkettejüknek, akiktől meg továbbmegy az infó Emmettnek és Carlisle-nak... szóval jó kis körök ezek, de lényeg a lényeg, a jósmadarak most azt csiripelik, hogy Peterék látogatóba jönnek, bizonytalan időintervallum erejéig, én pedig ragaszkodtam hozzá, hogy első körben én üdvözölhessem őket, egyedül. Persze, Port Angeles mellékutcájában, az egyik bolt kirakatának dőlve már magam sem vagyok benne biztos, hogy ez annyira jó ötlet. Tudom, hogy legalább egy, de inkább két családtagom a közelben van valahol, de szándékosan nem keresem, pontosan merre. Én ragaszkodtam hozzá, hogy ne hagyjanak egyedül, s most én szabadulnék legvehemensebben az állandó őrizet alól, hisz természetem nagyon is ellenzi, hogy folyton osztoznom kelljen valakivel tulajdon társaságomon. Alice az egyetlen kivétel, akivel kifejezetten szívesen tölteném az időt, egy örökkévalóságig és tovább, épp ezért vele azóta se nagyon maradtam kettesben. Nem akarom bántani...*
*Járkálni kezdek, fel-alá. A türelem hajdan erősségem volt, mostanában nem fogadom szívesen a tétlen perceket. Így is túl sok időm jut gondolkodni, s minél nagyobb a csend és a nyugalom körülöttem, annál hangosabban és követelőzőbben morog a szörnyeteg a mélyemben. S bár most elcsitítottam egy időre - kapott elég szórakozást a kisfarkassal, s ráadásképpen Carlisle-t is eléggé meggyötörte múltkor, nem csoda, hogy egyelőre még nem engedett Esme közelébe, ahogy azt javasoltam is -, inkább nem kockáztatnám meg, hogy a város közepén boruljon el az agyam. Jobb lesz hamar eltűnnünk innen, csak bukkanjanak fel végre... hát igen, a látomások rendkívül hasznosak, de éppenséggel nem lehet hozzájuk órát igazítani. Általában Alice is csak következtet, ritkán kap biztos és fix időpontot ezekkel a képekkel. Amikor felbukkannak, már feléjük fordulva, a szokott higgadt maszkomat mutatva fogadom őket, hisz szaguk és érzelmeik elárulták a jöttüket, de külsőm inkább színjáték, semmint valós érzelem. Messze vagyok a hűvös nyugalomtól, amit általában képviselek... de nem kell rögtön a saját problémáimat előtérbe helyezni. Ha rajtam múlna, egyáltalán nem tudna róluk senki, de mondjuk a szemeim élénk vörös árnyalatát nem lehet elrejteni a magunkfajta előtt. Még ha betennék egy kontaklencsét, akkor is kiszúrnák - legkésőbb akkor, amikor feloldódik az a vacak, de inkább előbb. Alice választotta a ruháimat (ing, mellény, az általam kedvelt sötét árnyalatokban - mást nem is vennék fel, pláne most), így az sem üt el a megszokottól. Csak az egyedüllét. Régen ritkán láttak a feleségem nélkül.* - Üdv, Peter, Charlotte *biccentek kimérten, ahogy mindig szoktam, ha találkozunk - idő kell számomra, míg feloldódom, bármilyen társaságról van is szó. De hát ők ketten ismernek engem nagyon jól...*



Note: Rövidke kezdőreag, remélem megfelel Smile
Words: 479
Music: Imagine Dragons - Who We Are
Vissza az elejére Go down
Austin Divide
Austin Divide
Falkatag
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2012. Dec. 27.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
104

⊿ SZÜLINAPOM :
1987. Jul. 14.

⊿ ÉVEIM :
36

TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimePént. Aug. 02 2013, 14:42


Peyton & Austin

- - - are you kidding me? - - -
__________________________________________________




Izgatott voltam. Hónapok óta chatteltem egy lánnyal, aki végre belement, hogy találkozzunk, ez pedig nagyon is feldobott. Addig, míg vele voltam elfoglalva, nem kellett törődnöm az életem azon részével, amely egyáltalán nem volt normálisnak mondható. Se vámpírok, se őrjárat vagy gondolatolvasás farkasbundával. Az átlagosság érzése valamiért megnyugtató volt. Mostanában túl sok minden jött össze, főként a vámpírcsaj miatt, akivel egyre gyakrabban jártam össze. Azt hiszem, túlságosan sikerült megkedvelnem, amellett, hogy egyáltalán nem akartam semmit sem érezni iránta. Nem jött össze… de most itt van egy lehetőség, és nagyon bíztam benne, hogy ez a lány, majd képes elfelejtetni velem a természetfelettit teljesen. Talán még be is vésődöm, akkor pedig véglegesen lezáródig majd az Alison-féle problémám. Ez nagyon szépen hangzik, viszont valamiért nem töltött el akkora boldogsággal, mint azt remélni mertem volna. Ráadásul ezt nem is tudtam túl sokáig rejtegetni a többiek elől sem, ettől pedig a titkom még sötétebb és rosszabb lett.
A motorommal már Port Angeles felé száguldottam, és azt hiszem, kicsit késében is voltam. Nem akartam túl sokat váratni Peytont, aki a város könyvesboltjánál várt rám. Illetve még nem, de fog, ha nem sietek. Meglepődtem, amikor visszamondta a vacsora és ebéd meghívásaimat, végül aztán nem firtattam, mert örültem a fejemnek, hogy végre belement egyáltalán egy randiba. Tulajdonképpen már egy ideje fűztem, és ezért nem akartam akadékoskodni. Amint beértem a városba lassítottam. Már az indulásnál eszembe jutott, hogy kellene valamiféle virágot is vennem, mert hát mégis, ezért először egy virágbolt felé vettem az irányt. Miután sikeresen beszereztem egy szál vörös rózsát, a könyvesbolthoz indultam. De minél közelebb értem a megbeszélt helyhez, annál erősebben éreztem a vámpírok jellegzetes édeskés bűzét. Igaz, itt, Port Angelesben mindig több volt ezekből a piócákból, mert jobban szét tudtak szóródni, ráadásul Forks a Cullen família körzetébe esett, akik szintén elüldözték a nem kívánt vörösszeműeket. És bár ezt tudtam, jobban örültem volna, ha a vérszívók most kimaradnak ebből az egészből, mert nem akartam rájuk gondolni.
A könyvesboltba belépve a szag még erősebb lett, és ez kezdett igencsak kellemetlen lenni a számomra. Köszöntem az eladónak, és megállapítottam, hogy az idősebb nő semmiképpen sem lehetett vámpír. Maradt az az opció, hogy valami kultúrakedvelő gyilkos szaladgált errefelé. Fel sem merült bennem, hogy más is lehet a magyarázat, hiszen Peyton nem lehet az… ugye, nem? Elméletben a klasszikus irodalom részlegénél találkoztunk volna, de ha már könyvesboltban voltam, akkor végig akartam nézni a krimiket. Onnan pedig tökéletesen lehetett látni a megbeszélt helyet. Fél szemmel a könyveket néztem, miközben figyeltem a klasszikusokat. Aztán megláttam egy lányt… Egy hosszú barna hajú, vékony alkatú lányt. Elindultam felé, de inkább dühös voltam és csalódott, mintsem boldog. Az ő bűze árasztotta el a bolt minden négyzetcentiméterét.
- Te vagy, Peyton, igaz? – kérdeztem kissé ingerült hangon, s az álkapcsom akaratlanul is megfeszült. Nem akartam elhinni, hogy ez tényleg megtörténhet velem.



__________________________________________________

ez a hozzászólás egyes egyedül Peytonnak szól, és összesen négyszázhatvanhárom szavacskát sikerült bepötyögnöm neki.
és lesz ez még jobb is : /

• with love from Hell •
Vissza az elejére Go down
Rosalie Lillian Hale
Rosalie Lillian Hale
Vegetáriánus

⊿ Adminisztrátor ⊿
⊿ REGISZTRÁCIÓ :
2011. Nov. 23.

⊿ HOZZÁSZÓLÁSOK :
1775

⊿ SZÜLINAPOM :
1915. Mar. 30.

⊿ ÉVEIM :
109

TémanyitásTárgy: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeCsüt. Dec. 15 2011, 11:41

***
Vissza az elejére Go down
https://twilight.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom
TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Könyvesbolt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Könyvesbolt
» Régi indián könyvesbolt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Határon innen és túl :: Port Angeles-